Najem, czyli jak korzystać z nowego auta w ramach jednej, stałej opłaty

Najem, czyli jak korzystać z nowego auta w ramach jednej, stałej opłaty

Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | MARTIN MEINERS
12.04.2024 03:21, aktualizacja: 12.04.2024 15:59

Jazda nowym samochodem to czysta przyjemność. Tymczasem zakup auta z salonu może być dla wielu Polaków wciąż poza zasięgiem. Z rozwiązaniem przychodzą instytucje oferujące różne rodzaje finansowania. Nie trzeba już kupować samochodu na własność. Coraz większą popularność zyskuje np. najem długoterminowy.

Podejście do samochodów zmienia się. Jeszcze kilka dekad temu wielu kierowców nie wyobrażało sobie innego sposobu na korzystanie z auta niż jego kupno. Tymczasem dziś oferowane są różne rozwiązania, które pozwalają wyjechać z salonu nowym pojazdem i cieszyć się nim na co dzień bez przesadnego obciążania przy tym naszego portfela. Dobrym przykładem jest najem długoterminowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym właściwie jest najem?

Najem w najbliższym czasie może zyskać na znaczeniu z uwagi na zmieniający się styl życia społeczeństwa. To rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygodę i spokój oraz chcą bezstresowo korzystać z nowego samochodu, nie martwiąc się przy tym wydatkami związanymi z niespodziewanymi naprawami czy rosnącymi cenami ubezpieczenia.

Przy najmie wszystkie kwestie związane z użytkowaniem auta, tj. serwisowanie, naprawy czy likwidacja szkód, zawarte są w jednej miesięcznej opłacie. Takie właśnie rozwiązanie (produkt Najem) można znaleźć w ofercie Volkswagen Financial Services.

W Najmie koszty są z góry znane i nie zaskoczą podczas użytkowania auta. Co istotne, nie trzeba uiszczać opłaty wstępnej (dla chętnych taka opcja jest dostępna i można zdecydować się na opłatę w wysokości do 10 proc. wartości pojazdu). Po zakończeniu umowy samochód można po prostu wymienić na nowy (już po 2 latach). Kierowca nie musi przejmować się formalnościami związanymi ze sprzedażą na rynku wtórnym.

Co więcej, klientowi nie jest narzucana gotowa konfiguracja samochodu. Istnieje możliwość indywidualnego wyboru wszelkich opcji – od silnika, przez wyposażenie, aż po wzór felg, kolor lakieru nadwozia czy poszczególne dodatki. Wybrany model można doposażyć zgodnie z własnymi preferencjami. Nie trzeba przy tym przejmować się kwestią późniejszej odsprzedaży auta. Wraz z końcem umowy samochód zwraca się po prostu do dealera.

Jakie dokładnie elementy obejmuje opłata?

Dzięki Najmowi, jak zostało wspomniane wcześniej, w stałej miesięcznej opłacie kierowca zyskuje komfort i radość z jazdy nowym autem. W skład ceny wchodzi pełna obsługa serwisowa, która obejmuje wszystko – od przeglądów i wymiany płynów eksploatacyjnych aż po wszelkie nieoczekiwane naprawy. VW FS rekomenduje także opony wraz z ich wymianą i przechowywaniem. Razem z samochodem klient może otrzymać dwa komplety ogumienia – zimowe oraz letnie.

Wszystkie powyższe kwestie istotnie wpływają na koszty użytkowania samochodu. Przyjrzyjmy się w tym miejscu kilku liczbom. Jak wynika z danych rankomat.pl, w ciągu ostatnich 5 lat koszty napraw i serwisowania samochodu zwiększyły się średnio aż o 21 proc. Zagłębiając się w poszczególne dziedziny – serwis dobrymechanik.pl wskazuje, że usunięcie usterki, wymiana opon i przełożenie kół są droższe o 35 proc., natomiast wymiana oleju i ogólny przegląd zdrożały o 24 proc.

Korzystając z Najmu, nie trzeba obawiać się także o ewentualne problemy w trasie. Całodobowe Assistance przewiduje zarówno holowanie pojazdu, jak i organizację powrotu do domu, nocleg w hotelu czy samochód zastępczy bez limitów i dodatkowych kosztów na czas naprawy.

W tym wypadku nie ma znaczenia, czy w naszym aucie doszło do awarii, czy uczestniczyliśmy w wypadku lub kolizji. Wszystkimi formalnościami zajmują się doradcy z Volkswagen Financial Services. Dzięki temu mamy gwarancję mobilności, niezależnie od tego, co spotka nas na drodze.

Rosnąca popularność takiego sposobu korzystania z samochodu ma także związek ze wzrostem cen ubezpieczeń. Jak wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, średnia wartość szkody zwiększyła się w 2023 r. o 12 proc. Z kolei jak podaje rankomat.pl, średnia cena samego ubezpieczenia OC wzrosła w zeszłym roku aż o 10 proc. Decydując się na Najem od Volkswagen Financial Services, klient może zapomnieć o tych podwyżkach – w skład miesięcznej opłaty wchodzi bowiem także pakiet OC/AC.

Co zyskujesz dzięki najmowi?

Najem zapewnia przede wszystkim stałą, niezmienną opłatę. Dzięki temu naszego portfela nie zaskoczą żadne dodatkowe koszty. Nie trzeba się o nic martwić – zyskujemy spokój i pełną kontrolę. Jedyne, co pozostaje, to w pełni cieszyć się z jazdy nowym, wymarzonym samochodem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)