Najbezpieczniej samochodem, najtaniej autem z LPG

Najbezpieczniej samochodem, najtaniej autem z LPG

Najbezpieczniej samochodem, najtaniej autem z LPG
Julian Grabowski
30.10.2020 14:18, aktualizacja: 16.03.2023 15:45

Kto powiedział, że jazda samochodem nie może być i bezpieczna, i tania? Wystarczy jedna decyzja, by cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem własnego auta bez nadwyrężania domowego budżetu. To ważne szczególnie dziś, gdy troska o zdrowie nabrała szczególnego znaczenia.

Obecnie to właśnie samochód jako środek transportu daje nam największe bezpieczeństwo. Potwierdza to raport “Jaka będzie Polska po epidemii?” opublikowany przez Instytut Badań Zmian Społecznych.

Z raportu wynika też, że aż 80% Polaków zamierza poruszać się na co dzień samochodem również po ograniczeniach związanych z pandemią. Prawie 5% badanych zamieni transport publiczny na auto.

Samochód bezpieczną alternatywą

Już od dawna samochód nie jest symbolem statusu społecznego. Stał się po prostu niezbędnym narzędziem, które ułatwia organizację każdego dnia. Polacy zaczęli doceniać własny pojazd nie tylko ze względu na wygodę i nieograniczoną dostępność. Własne auto to dziś synonim bezpiecznej podróży, z dala od skupisk ludzi np. w autobusach, czy pociągach. W obecnej sytuacji nawet Główny Inspektorat Sanitarny odradza poruszanie się komunikacją miejską na rzecz np. prywatnych aut.

Tańsza opcja podróży

No dobrze, ale co z kosztami? Jak sprawić, by korzystanie z auta nie nadwyrężyło domowego budżetu? Rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej instalacji gazowej, która zmniejsza wydatki na paliwo.

Instalacja autogaz dobrej jakości np. marki STAG, to inwestycja na lata.

Zakładając, że samochód na benzynę pali 8l/100 km a jego właściciel miesięcznie robi 3000 km, koszt instalacji zwróci nam się już po około 8 miesiącach. Choć ceny paliw są zmienne, od lat gaz LPG jest około połowę tańszy od benzyny i ropy. To daje realne oszczędności.

A oszczędności podczas jazdy na gazie mogą być imponujące, osiągając poziom nawet 40 proc. Jeśli dużo jeździmy, nie powinniśmy bać się kosztów instalacji, jakie poniesiemy na wstępie. Dobrej jakości instalacja oraz montaż i kalibracja w profesjonalnym serwisie z autoryzacją producenta to opłacalna inwestycja i gwarancja

Pieniądze, które wydalibyśmy na benzynę możemy zainwestować w inny sposób, nie tracąc nic ze swojej mobilności i przyjemności z jazdy.

Jak podróżować w czasach koronawirusa?

Aktualnie każda podróż np. pociągiem to nie tylko ryzyko narażenia się na kontakt z chorą osobą, ale po prostu wiele nowych zasad i trudności, o których do niedawna byśmy nie pomyśleli.

Przesiadając się do własnego auta możemy zapomnieć o zamieszaniu logistycznym. Pamiętaj jednak o kilku podstawowych zasadach rekomendowanych w trakcie jazdy.

Zaopatrzmy się w płyn dezynfekujący, który może przydać się podczas postoju np. na stacji benzynowej. Często dotykane powierzchnie w aucie dobrze jest zdezynfekować przed i po podróży.

Podczas podróży w kilka osób warto użyć maseczek ochronnych. Maseczka nie chroni użytkownika przed wirusami, ale może znacznie zmniejszyć ryzyko zarażenia innych.

Poświęćmy również czas na przewietrzenie auta, które podniesie bezpieczeństwo podwójnie. Pozwoli na zmniejszenie skutków zmęczenia i wymiecie zarazki.

Bezpieczeństwo i oszczędności

Fakt pierwszy: tankując za tę samą kwotę autem z instalacją zrobimy więcej kilometrów, niż na benzynie.

Fakt drugi: na montaż instalacji potrzeba jeden, góra dwa dni, a instalacja zwróci się szybko z oszczędności na różnicy w cenie paliw.

Fakt trzeci: podróż samochodem to najbezpieczniejsza forma przemieszczania się każdego dnia.

A zatem masz już co najmniej trzy powody, aby „przesiąść się” na autogaz.

Oczywiście o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)