McLaren dostanie 100 mln euro od Hondy?!

McLaren dostanie 100 mln euro od Hondy?!

McLaren MP4-29
McLaren MP4-29
Bartosz Pokrzywiński
05.02.2014 17:03, aktualizacja: 08.10.2022 09:43

Powracająca do Formuły 1 Honda może zostać nowym sponsorem McLarena. Japończycy mają do wydania 100 mln euro.

Po premierze nowego McLarena MP4-29, którym w nadchodzącym sezonie będą jeździli Jenson Button i Kevin Magnussen, pojawiły się pytania o sponsorów. Ekipa straciła wsparcie sieci telefonii komórkowej Vodafone.

To oznacza, że budżet teamu uległ uszczupleniu. Podobno McLaren walczy obecnie z Lotusem o pozyskanie pieniędzy od Sony PlayStation. Producent popularnej konsoli do gier negocjuje z tymi zespołami.

Teraz na tapecie pojawił się temat Hondy. Japończycy wracają do Formuły 1 w sezonie 2015 jako dostawca silników dla McLarena. Co więcej, Honda chce chyba odzyskać dawne wpływy. Zwykle jest tak, że to zespół płaci za silniki, jednak w przypadku Hondy może być odwrotnie.

Mówi się o tym, że ogłoszenie kontraktu pomiędzy McLarenem a Hondą jest kwestią czasu i Japończycy będą płacili ekipie z Woking aż 100 milionów euro rocznie. Uściślając, chodzi o 50 milionów euro w gotówce, pokrycie połowy pensji kierowców i dostęp do darmowych silników.

Według bardzo wiarygodnego źródła Honda już teraz płaci McLarenowi. W zamian za co? Być może marka chce w przyszłości kupić team. Kto wie, czy Japończycy nie mają na oku całej marki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)