Masz niewielki parking? To Mini Shorty powinno ci przypaść do gustu

Masz niewielki parking? To Mini Shorty powinno ci przypaść do gustu13.10.2021 12:14
Shorty jest naprawdę krótkie
Shorty jest naprawdę krótkie
Źródło zdjęć: © fot. carandclassic

Co zrobić, gdy klasyczne mini nie jest wystarczająco małe? Zawsze można je skrócić — to założenie przyświecało twórcom wydania Shorty — rzadkiego i bardzo nietypowego. Jedno z takich aut właśnie trafiło na sprzedaż.

Prezentowane Mini oficjalnie opuściło fabrykę w 1968 roku jako Morris Mini 1000. Ktoś jednak najwyraźniej uznał, że auto jest za długie i zdecydował się na nietypową konwersję polegającą na drastycznym skróceniu i tak krótkiego nadwozia.

Auto zostało wystawione na sprzedaż w brytyjskim Essex. Pod maską skrywa 1-litrowy silniczek o mocy 40 KM, który przy takich wymiarach i masie powinien zapewniać wystarczające osiągi, choć konkretów brak, bo sprzedawca nie podzielił się danymi technicznymi.

Wiadomo za to, że Shorty spędziło zeszły rok w Mini Centre Putney, gdzie zostało doprowadzone do przyzwoitego stanu mechanicznego i wizualnego. Całość zwieńczono przy okazji pięknym, pomarańczowym lakierem.

Mini Shorty (1968)
Źródło zdjęć: © fot. carandclassic
Mini Shorty (1968)

Jak nietrudno się domyślić, samochodzik nie jest zbyt przestronny. Kabina pomieści 2 osoby, w dodatku nieprzesadnie rosłe. Z pewnością jednak pozwoli wyróżnić się na ulicy i wjedzie wszędzie tam, gdzie utkną większe auta. O rzadkości tego egzemplarza świadczy też fakt, że Shorty najczęściej były kabrioletami. Tu mamy pełnoprawny dach nad głową.

Zainteresowani zakupem powinni śledzić aukcję carandclassic, która wystartuje 20 października 2021 roku. Przewidywana cena pozostaje na razie tajemnicą.

Mini Shorty (1968)
Źródło zdjęć: © fot. carandclassic
Mini Shorty (1968)
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)