Ładowanie bez ograniczeń z Nexity

Ładowanie bez ograniczeń z Nexity
Źródło zdjęć: © Materiał partnera

04.02.2021 13:48, aktual.: 16.03.2023 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nexity ma atrakcyjną propozycję dla wszystkich zainteresowanych elektromobilnością. Proponuje ofertę zarówno dla kierowców pojazdów z napędem elektrycznym, jak i osób planujących montaż stacji ładowania samochodów EV.

Elektromobilna rewolucja

Elektromobilność przeżywa w Polsce i na świecie prawdziwą rewolucję, której nie zatrzymała nawet pandemia koronawirusa. Pod koniec ubiegłego roku po polskich drogach jeździło 18 875 pojazdów elektrycznych. Od stycznia do grudnia 2020 roku przybyło ich prawie 10 000. Według prognoz ekspertów za 5 lat liczba ta wzrośnie nawet kilkadziesiąt razy. Do końca 2030 roku po drogach europejskich będzie jeździło ponad 6,3 miliona pojazdów niskoemisyjnych.

Do sprawnego poruszania się pojazdami z napędem elektrycznym niezbędny jest łatwy dostęp do infrastruktury ładowania. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 1 360 ogólnodostępnych stacji ładowania, z kolei w innych krajach Europy jest ich już łącznie ok. 250 000. Biorąc pod uwagę niesamowite tempo wzrostu liczby pojazdów EV w Europie, niezbędny jest równie wysoki wzrost liczby punktów ładowania. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat powinny powstać przynajmniej 3 miliony takich stacji. To ambitny cel, ale możliwy do realizacji. Duży udział w spełnieniu tego planu ma spółka Nexity.

Rozwój infrastruktury ładowania z Nexity

Nexity odgrywa ważną rolę w rozwoju polskiego rynku elektromobilności. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania pozwalające kierowcom pojazdów elektrycznych ładować się bez jakichkolwiek barier, w dowolnym miejscu i czasie. Proponuje także elastyczne, uniwersalne narzędzia przeznaczone do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdej osobie posiadającej lub zainteresowanej posiadaniem prywatnej stacji ładowania. Firma oferuje rozwiązania umożliwiające zarządzanie pojedynczym punktem lub ich siecią, zapewniając użytkownikowi równocześnie łatwy dostęp do stacji ładowania EV w ramach gwarantowanej usługi roamingowej. Nexity daje możliwość zainstalowania profesjonalnej infrastruktury na posesji prywatnej albo w pobliżu budynku firmowego.

Nowoczesne rozwiązania Nexity pozwalają nie tylko na wygodne ładowanie własnego pojazdu niskoemisyjnego, ale również zarabianie pieniędzy poprzez udostępnianie prywatnej stacji innym kierowcom. Spółka dostarcza wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie rozwiązania, gwarantujące niezawodne użytkowanie instalacji przez lata.

Obraz
© Materiał partnera

Elektromobilna rewolucja na urządzeniach mobilnych

Firma Nexity stworzyła również bezpłatną aplikację mobilną, dzięki której każdy kierowca pojazdu elektrycznego może szybko i wygodnie znaleźć najbliższy punkt ładowania. Oprogramowanie zawiera adresy ponad 125 000 stacji ładowania w Polsce i Europie, a zawartość ta jest na bieżąco aktualizowana, wraz ze wzrostem liczby punktów.

Praktyczna aplikacja umożliwia m.in. zarezerwowanie wybranej stacji, monitorowanie mocy ładowania pojazdu w czasie rzeczywistym, a także sprawdzenie cen obowiązujących w konkretnym punkcie oraz historii ładowań.

Więcej informacji na temat oferty Nexity i wynikających z niej korzyści znajdziesz na stronie https://nexity.io/.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)