Łada 2107 z floty Panka rozbita. Do oferty weszła tydzień wcześniej

Łada 2107 z floty Panka rozbita. Do oferty weszła tydzień wcześniej

Łada 2107 z floty Panka rozbita. Do oferty weszła tydzień wcześniej
Źródło zdjęć: © Filip Buliński
Tomasz Budzik
21.02.2022 07:34, aktualizacja: 14.03.2023 13:16

Jedno z popularnych aut lat 80. nie doczekało się w usłudze carsharingu firmy Panek długiej historii. Samochód został rozbity w Warszawie nocą 19 lutego.

Carsharing pozwala na okazjonalne korzystanie z samochodu tym, którzy go nie posiadają, albo też po prostu mają dodatkowe potrzeby transportowe. Firmy z tej branży czasami udostępniają też swoim klientom wyjątkowe samochody. Jedną z takich ciekawostek była łada 2107 wprowadzona do usługi w Warszawie 11 lutego 2022 r. Niestety, nie było jej dane długo cieszyć klientów złaknionych wrażeń rodem z poprzedniej epoki.

W sobotę 19 lutego samochód uczestniczył w kolizji. Jak informuje Filip Buliński, który znalazł się na miejscu niedługo po zdarzeniu, sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury oraz KOR-u, a drugim uszkodzonym samochodem była toyota land cruiser.

Obraz
© Filip Buliński

– Kolizja miała miejsce w sobotni wieczór z winy innego użytkownika drogi. Doszło do wymuszenia pierwszeństwa. Nikomu na szczęście nic się nie stało, nie było więc potrzeby wzywania służb. Kierowcy byli trzeźwi – mówi Autokult.pl Leszek Leśniak, dyrektor zarządzający w firmie Panek CarSharing.

– Do kolizji doszło w sobotni wieczór, więc nikt z fachowców jeszcze nie oglądał szczegółowo tego auta. Auto raczej nie wróci jednak do usługi. Uszkodzenia nie są na pierwszy rzut oka bardzo poważne, ale mamy do czynienia z samochodem z poprzedniego wieku. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych użytkowników – dodał Leszek Leśniak.

Pod maską łady 2107 pracuje czterosuwowy silnik o pojemności 1,5 l i mocy 72,6 KM. Pozwala to rozpędzić się do 100 km.h w czasie 17 sekund. Napęd na tylną oś przekazuje manualna skrzynia biegów. Model produkowany był w miejscowości Togliatti przez 30 lat aż do 2012 r.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)