Ktoś wystawił na sprzedaż dach do Bugatti Chiron. Za tyle można mieć nową Suprę

Ktoś wystawił na sprzedaż dach do Bugatti Chiron. Za tyle można mieć nową Suprę

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Bugatti / fot. SGR Automotive
Aleksander Ruciński
11.05.2022 13:18, aktualizacja: 14.03.2023 12:14

Bugatti Chiron to bez wątpienia jeden z najbardziej spektakularnych wytworów motoryzacji, a przy okazji wyjątkowo drogi samochód. Nie tylko w kwestii zakupu, ale i kosztów utrzymania. Dobrym przykładem są ceny części zamiennych oraz serwisu.

Kilka miesięcy temu internet obiegła historia klienta, który zapłacił 25 tys. dolarów za coroczny przegląd Bugatii Chirona z wymianą filtrów i płynów. Jak się jednak okazuje, to nic w porównaniu z kwotami, jakie trzeba zapłacić za niektóre podzespoły.

Na instagramowym profilu firmy SGR Automotive, zajmującej się m.in. dystrybucją części do supersamochodów, pojawił się fabryczny dach przeznaczony do montażu w tym spektakularnym hiperaucie.

Jak twierdzi sprzedawca, część jest oryginalna i w doskonałej kondycji. Cena? Jedyne 55 tys. dolarów. To kwota, za którą w USA bez problemu kupicie Toyotę Suprę doposażoną po dach. Może i nie dorasta ona do pięt Chironowi w kwestii osiągów, ale z pewnością jest świetnym samochodem sportowym. Poza tym — to tylko dach!

Warto jednak zauważyć, że — tak jak inne elementy nadwozia — dach Chirona jest w całości wykonany z włókna węglowego i stanowi ważny element strukturalny mający wpływ na sztywność konstrukcji. Wszelkie uszkodzenia mogą mieć więc kluczowy wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale i wrażenia z jazdy. Poza tym nie oszukujmy się — podaż takich części jest bardzo znikoma.

Cenę można więc uznać za uzasadnioną, co nie zmienia faktu, że większość osób — z wyjątkiem właścicieli bugatti — zapewne uzna ją za szokującą.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)