Popularny SUV zmienił się nie do poznania. Kia Sportage ma dwa ekrany po 12,3 cala

Popularny SUV zmienił się nie do poznania. Kia Sportage ma dwa ekrany po 12,3 cala12.11.2021 07:57
Dwa ekrany o przekątnej 12,3" wizualnie połączono w jeden panel
Dwa ekrany o przekątnej 12,3" wizualnie połączono w jeden panel
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Kia

Nowa Kia Sportage jest pierwszym SUV-em tego producenta projektowanym z myślą o europejskich klientach. Jego wnętrze cechuje wysoka funkcjonalność, przestronność i jakość, ale znakiem rozpoznawczym jest para ogromnych ekranów.

Dwa 12,3-calowe ekrany ciekłokrystaliczne z grafiką wysokiej jakości to jest coś, co pojawia się w coraz większej grupie samochodów i teraz trafiły też do nowej Kii Sportage. Są ze sobą połączone w jeden element, który podzielono na dwa co do funkcji. Lewy odpowiada za wskaźniki, a prawy za obsługę samochodu.

Bezprzewodowa komunikacja

Kia oferuje do swojego nowego modelu bezprzewodowe aktualizacje zarówno map, jak i oprogramowania. Aplikacja Kia Connect na smartfony umożliwia użytkownikom zdalne połączenie z samochodem.

Kia Sportage
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Kia
Kia Sportage

Użytkownik może korzystać z informacji o pojeździe poprzez smartfona, natomiast do auta trafiać będą informacje o pogodzie, ruchu drogowym czy nawet cenach na konkretnych stacjach paliw.

Wysoka funkcjonalność

Projekt wnętrza został w dużym stopniu poświęcony zapewnieniu pasażerom jak najwyższej funkcjonalności i wyposażeniu, które będzie gwarantowało wysoki komfort podróżowania. Przykładowo, sterowanie hamulcem postojowym przeniesiono na lewą stronę, by zapewnić więcej miejsca do zagospodarowania na tunelu środkowym.

Kia Sportage
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Kia
Kia Sportage

Ten ma nie tylko duże pokrętło do obsługi automatycznej skrzyni biegów (zamiast mało intuicyjnych przycisków, jak w Hyundaiu Tucsonie), ale też wszystkie przyciski do włączania i wyłączenia funkcji dotyczących jazdy oraz podgrzewania i wentylacji foteli. Nie trzeba szukać ich w menu klimatyzacji, niestety ukrytym w ekranie środkowym. Pozostawiono na kokpicie klasyczne pokrętło regulacji głośności.

Jedną z nowości ma być trzystrefowa klimatyzacja, która po raz pierwszy pojawia się w modelu Sportage. Pasażerowie mogą się też delektować wysokiej klasy nagłośnieniem przygotowanym przez firmę Harman Kardon.

Nowa Kia Sportage trafi do sprzedaży w drugiej połowie grudnia 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)