Jechał 147 km/h ciężarówką. Wystarczyło wyjąć bezpieczniki

Jechał 147 km/h ciężarówką. Wystarczyło wyjąć bezpieczniki30.03.2021 06:39
Scania R580 pokazała we Francji swoje możliwości techniczne.
Scania R580 pokazała we Francji swoje możliwości techniczne.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe / Scania

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak szybko może pojechać europejska ciężarówka bez ogranicznika, to - niestety - macie odpowiedź. Szalony kierowca we Francji pokazał, że może to być nawet blisko 150 km/h.

Wydarzyło się to w departamencie Somme we Francji, gdzie po pościgu żandarmi zatrzymali pędzącą po płaskiej drodze ciężarówkę marki Scania. Po sprawdzeniu tachografu okazało się, że kierowca jechał miejscami z prędkością 147 km/h. Było to możliwe dzięki wyjęciu bezpieczników odpowiadających za ogranicznik prędkości. Żandarmi zatrzymali przewoźnika, a na poczet przyszłej kary sąd zarządził kaucję w wysokości 3500 euro.

Model R580, którym poruszał się drogowy pirat, jest współczesnym ciągnikiem siodłowym, wyposażonym w silnik V8. Nazwa zaś wskazuje na moc, która wynosi 580 KM. Zatem osiągnięcie takiej prędkości nie jest dla tego pojazdu większym problemem.

Zresztą we Francji nie jest to pierwszy taki przypadek. We wrześniu 2019 r. na autostradzie A61 zatrzymano ciężarówkę, którą inny kierowca filmował przy prędkości 140 km/h. Analiza tachografu wykazała, że wcześniej ciągnik pędził 150 km/h.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)