Ile kosztuje wypożyczenie samochodu i jakie auta znajdziemy w ofercie wypożyczalni?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu i jakie auta znajdziemy w ofercie wypożyczalni?03.11.2020 11:05
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu i jakie auta znajdziemy w ofercie wypożyczalni?
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Artykuł sponsorowany .

Wypożyczenie auta kojarzymy zwykle z wyjazdami wakacyjnymi, gdy samochód staje się niezbędnym środkiem lokomocji do sprawnego przemieszczania się. Równie często z tego rozwiązania korzystają przedsiębiorcy, dla których wypożyczony pojazd jest ekonomicznym i łatwym sposobem rozbudowania firmowej floty.

Ogromna różnorodność w wyborze dostępnych modeli samochodów pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb klienta, założonego budżetu oraz przewidywanego wykorzystania pojazdu. Jakie auta znajdziemy w ofercie wypożyczalni?

Segmentacja

Samochody dostępne w wypożyczalni podzielone są na segmenty, zgodnie z ogólnie przyjętą klasyfikacją motoryzacyjną. Najmniejsze i zarazem najtańsze auta, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów w Warszawie, zaliczane są do klasy A. Jej przedstawicielami są między innymi: Skoda Citigo czy Mitsubishi Spacestar. Pojazdy te doskonale sprawdzą się podczas podróżowania po mieście, gwarantując komfort oraz bezpieczeństwo. Nieco większe samochody przyporządkowane są do segmentu B – Ford Fiesta, Skoda Fabia czy Hyundai I20.

Klasa C z kolei to pojazdy typu Opel Astra, Seat Leon czy Hyundai I30, posiadające pojemny bagażnik. Są więc doskonałym wyborem na urlopowe, rodzinne wyjazdy. W ramach segmentu C+ oferowane są również samochody w wersji kombi oraz z automatyczną skrzynią biegów. Podobny podział obowiązuje w klasie D, w której znajdziemy także modele określane jako premium. Należą do nich między innymi: Volvo XC60, BMW 520D, czy Mercedes GLC 220D. Wypożyczalnia dysponuje również pojazdami SUV oraz sportowymi.

Oferta dostosowana jest też do potrzeb osób poszukujących aut dostawczych lub busów, przeznaczonych do przewozu nawet 9 osób. Kompaktowe vany sprawdzą się nie tylko w firmach, ale także wśród klientów indywidualnych. Można je wynająć w modelu krótko- lub długoterminowym, w zależności od potrzeb. Busy z kolei dostępne są w wersji siedmioosobowej oraz dziewięcioosobowej.

452059052638687384
© Materiał partnera

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Jak wspomnieliśmy, cena wynajmu samochodu uzależniona jest od jego klasy. W najtańszej wersji koszty oscylują w granicach 75 złotych za dobę. Wartość ta maleje wraz z wydłużaniem się okresu korzystania z pojazdu, czyli przy podpisaniu umowy minimum na miesiąc, cena spadnie do 52 zł za każdy dzień. Decydując się na ponadstandardowe wyposażenie np. fotelik dziecięcy czy nawigację, musimy liczyć się z nieznacznym wzrostem podanych cen. Klienci wypożyczalni często pytają o kwotę, jaką należy zdeponować w formie kaucji, aby wynająć pojazd. Carfree nie wymaga tego rodzaju zabezpieczenia, chyba że najemca nie ma polskiego obywatelstwa lub chce skorzystać z samochodów klasy premium.

Na jakich zasadach można wynająć samochód bez kaucji na lotnisku w Warszawie? Wystarczy wybrać auto, korzystając ze strony internetowej wypożyczalni oraz zarezerwować je na co najmniej jeden dzień przed planowaną podróżą. Sposób ten pozwala jednocześnie na skalkulowanie kosztów najmu, które szacowane są automatycznie na podstawie klasy wybranego pojazdu oraz okresu obowiązywania umowy. Rezerwacji można także dokonać telefonicznie. Aby skorzystać z oferty Carfree, należy posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. Dodatkowym warunkiem jest ukończenie przez kierowcę 21 roku życia. Kontrakt podpisywany jest w miejscu przekazania samochodu, które można wybrać podczas dokonywania rezerwacji.

Z tym aspektem wiąże się również kwestia kosztów. Odbiór pojazdu w wielu lokalizacjach, w tym przy głównych lotniskach, jest bezpłatny. Jeśli natomiast chcemy, aby wypożyczalnia podstawiła auto pod wskazany dres, wówczas naliczana jest dodatkowa opłata, której wysokość zależna jest między innymi od okresu, na jaki zawierana jest umowa. Podobnie wygląda sytuacja ze zwrotem samochodu, który może odbyć się w jednym z biur Carfree lub w dowolnym miejscu, określonym przez klienta na etapie dokonywania rezerwacji.

Jak widać, najem samochodu nie jest skomplikowany, a wszelkie formalności można załatwić w kilka minut, korzystając ze strony internetowej wypożyczalni. Co więcej – ceny korzystania z auta są na tyle zróżnicowane, że każdy klient może skorzystać z oferty, dopasowując ją do swoich potrzeb oraz budżetu, jakim dysponuje.

Artykuł sponsorowany .
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)