Frankfurt 2009: Fiat Punto EVO

Frankfurt 2009: Fiat Punto EVO16.09.2009 17:00
Punto Evo
Punto Evo
Mateusz Gajewski

Fiat postanowił odświeżyć nieco wygląd modelu Punto. We Frankfurcie zaprezentowano opisywaną przez nas wcześniej wersję Punto Evo.

Fiat postanowił odświeżyć nieco wygląd modelu Punto. We Frankfurcie zaprezentowano opisywaną przez nas wcześniej wersję Punto Evo.

Auto otrzyma przede wszystkim kilka drobnych zmian stylistycznych. Warto tutaj zwrócić uwagę na przedni zderzak, który został ponownie zaprojektowany, jednak swoim wyglądem nawiązuje do znanych produkcji Fiata i wcześniejszej wersji Grande Punto. Teraz jednak nieco bliżej mu do modelu 500. Do tego doszły odświeżone przednie i tylne lampy oraz tylny zderzak. Dzięki tym zmianom długość pojazdu powiększyła się i aktualnie mierzy on 4066mm. Pozostałe wymiary (szerokość i wysokość) są bez zmian.

We wnętrzu odświeżono centralną konsolę, ale także siedzenia i przełączniki. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że zalatuje tutaj nieco modele Bravo, ale nie ma w tym nic złego. Wszystko wygląda ładnie, schludnie i całkiem elegancko.

Jednostki Punto Evo mają korzystać z technologii MultiAir, o której mogliśmy poczytać przy okazji Alfy Romeo MiTo. Co ciekawe Punto będzie fabrycznie produkowane z wbudowaną instalacją LPG (oczywiście nie wszystkie wersje, a jedynie wybrane modele).

Auto wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie października. Wtedy też poznamy zapewne ceny nowego Punto Evo.[block position="inside"]9677[/block]

Źródło: carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)