Ford zawiesza działalność w Rosji i przekazuje pieniądze na pomoc Ukrainie

Ford zawiesza działalność w Rosji i przekazuje pieniądze na pomoc Ukrainie

Zakłady Forda w Rosji
Zakłady Forda w Rosji
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński
02.03.2022 09:04, aktualizacja: 14.03.2023 13:06

Najpierw General Motors, teraz Ford. Kolejny amerykański producent podjął drastyczne decyzje w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim. O jej powodach poinformował sam szef marki, Jim Farley.

Ford oficjalnie dołącza do General Motors, Volvo, Volkswagena, Jaguara, Mercedesa i BMW, wstrzymując działalność w Rosji. Decyzję ogłosił na Twitterze szef koncernu, wyrażając głębokie poruszenie inwazją Rosji na Ukrainę i publikując obszerne oświadczenie rzucające więcej światła na sprawę.

Możemy się z niego dowiedzieć, że Ford już kilka lat temu znacząco zawęził swoją działalność w Rosji, która obecnie ograniczała się wyłącznie do produkcji pojazdów użytkowych w spółce z firmą Sollers. Biznes został na razie wstrzymany, do odwołania.

Przedstawiciele Forda informują też, że firma nie prowadzi żadnych znaczących operacji na Ukrainie, ale zatrudnia sporo osób tej narodowości, które mogą liczyć na wsparcie w trudnym czasie. Producent zdecydował się również na symboliczny gest w postaci przekazania 100 tys. dolarów na fundusz pomocy humanitarnej wspierający ofiary wojny na Wschodzie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)