Ford Kuga: piękny i świetnie wyposażony SUV w pełnej hybrydzie.

Ford Kuga: piękny i świetnie wyposażony SUV w pełnej hybrydzie.

Patryk Wieczorek
22 czerwca 2021

Kuga to jeden z wiodących modeli Forda w dziedzinie samochodów elektrycznych. Szeroka gama wydajnych napędów hybrydowych najnowszej generacji da nam o wiele lepszą oszczędność paliwa, a w niektórych wypadkach pozwoli ograniczyć emisję spalin do zera.

Projektanci Forda doskonale rozumieją potrzeby codziennego, bezpiecznego i ekonomicznego przemieszczania się. Ich auta są zwrotne, precyzyjne, a przy tym osiągają wysoką wydajność zarówno na krótkich, jak i dłuższych dystansach. Ford Kuga w wersji Plug-In Hybrid nie jest tu wyjątkiem. Teraz możesz zakupić nowy model w atrakcyjnych warunkach finansowania.

Bateria o nominalnej wartości 14,4 KWh pozwoli przejechać do 56 km w cyklu mieszanym i 68 km w mieście wykorzystując jedynie silnik elektryczny. Ta opcja doskonale sprawdza się podczas jazdy w rejonach o dużym natężeniu ruchu. Częste stawanie i ruszanie sprawia, że energia jest odzyskiwana i przekazywana do baterii. Dzięki temu samochód może pokonać jeszcze więcej kilometrów, nim będzie konieczne ponowne ładowanie, które możesz wykonać w nocy podłączając samochód do zwykłego gniazdka elektrycznego, lub do dedykowanej stacji ładowania i korzystając z niższej taryfy za 1 kW energii jeszcze bardziej obniżyć koszty ekspoloatacji. Pomocne okazują się również tryby jazdy: napęd elektryczny, spalinowy bądź połączenie obu powyższych pozwalający na najbardziej ekonomiczną jazdę niezależnie od tego czy podróżujemy w mieście czy poza nim.

Naładowanie baterii do pełna za pośrednictwem publicznych stacji ładowania wynosi mniej więcej 3–3,5 godziny. W warunkach domowych opcje są dwie. Pierwsza to ładowanie w gnieździe elektrycznym, które trwa od pięciu do sześciu godzin, więc najlepiej przeprowadzić je w godzinach nocnych. Druga to domowa ładowarka Wallbox. Samo ładowanie trwa maksymalnie 3,5 godziny, a dzięki programatorowi możesz ustawić ładowanie w godzinach, w których obowiązują niższe stawki na energię elektryczną. W skrajnych przypadkach, np. Jeśli zabraknie Ci energii a zamierzasz wjechać do coraz częstszych green zone-ów w europejskich miastach przyda się tryb ładowania za pomocą silnika benzynowego.

Silnik o maksymalnej mocy 225 KM oferuje świetną dynamikę jazdy i około 9,2 sekundy od 0 do 100 km. Jednocześnie dzięki silnikowi hybrydowemu spalanie jest wyjątkowo niskie. Wynosi średnio od 1,4 do 6,5 l przy wspomaganiu silnikiem elektrycznym. Automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów eCVT pozwala na wysoki komfort jazdy zarówno w jednostajnych, długich trasach, jak i podczas jazdy miejskiej w warunkach, które zmieniają się z minuty na minutę.

Nowoczesnego Forda Kugę Plug-In Hybrid można zakupić w kilku zróżnicowanych opcjach wyposażenia. Najbardziej korzystna cenowo wersja Titianium wyposażona została w czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamerę cofania, 12,3-calowy wyświetlacz, klimatyzację dwustrefową z automatyczną regulacją temperatury, skórzaną kierownicę, podgrzewaną szybę, ładowarkę indukcyjną, Android Auto i Apple Car Play oraz co najważniejsze najnowocześniejsze systemy wspierające bezpieczeństwo. Wersja ST-Line to przede wszystkim zawieszenie i pakiet dodatków stylizacyjnych w wersji sportowej, a Kuga Vignale to dodatkowe pakiety stylizacyjne oraz wyposażeniowe takie jak bezdotykowo otwierany bagażnik, system nagłośnienia w wersji premium, podgrzewane fotele, które zmieniają Forda Kuga w luksusowego SUV-a.

Na uwagę zasługuje również intuicyjny system komunikacji głosowej Sync 3, dzięki któremu możesz przeglądać mapy, odtwarzać muzykę i obsługiwać smartfona patrząc na drogę i trzymając obie ręce na kierownicy. Dodatkowym atutem jest system Ford Co-Pilot 360, który wspomaga kierowcę podczas prowadzenia, zapewniając mu większe bezpieczeństwo jazdy. Ford Kuga w wersji Plug-In Hybrid to doskonała opcja dla użytkowników, którzy potrzebują kompaktowego SUV-a do typowo miejskiej jazdy, ale okazjonalnie chcą również wybrać się w dalsze trasy. Wygodne wnętrze zarówno z przodu jak i z tyłu sprawia, że każdy pasażer będzie czuł się komfortowo.

Ford Kuga to komfort nie tylko pod względem ekonomiczności jazdy, ale również niezawodność. Zgodnie z rankingiem brytyjskiego "What Car?" Ford Kuga z silnikiem benzynowym ma najwyższy indeks niezawodności, który wynosi aż 97,8 proc. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja dwustrefowa i czujniki parkowania wpływają na komfort jazdy w każdych warunkach. Zaprojektowany z najwyższą dbałością o detale, wykonany z materiałów dobrej jakości daje poczucie komfortu za każdym razem, gdy do niego wsiadasz. Dynamiczna, smukła sylwetka samochodu wyróżnia się na tle innych SUV-ów. Odświeżone nadwozie prezentuje się świetnie, nowoczesny design przyciąga oko i może posłużyć jako wzór dla innych producentów samochodów z segmentu premium.

Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)