Ford Kuga - piękny i świetnie wyposażony SUV w hybrydzie Plug-in© materiały partnera

Ford Kuga - piękny i świetnie wyposażony SUV w hybrydzie Plug-in

Patryk Wieczorek
15 września 2021

Nowy Ford Kuga to jeden z wiodących modeli Forda, mający spory udział w wolumenie sprzedaży aut tej marki. Dynamiczna sylwetka, świetne, hybrydowe silniki, potwierdzona testami niezawodność i komfortowe wnętrze to cechy, które uczyniły z Kugi mocnego gracza na rynku SUV-ów.

Ford Kuga – poznaj sposoby finansowania zakupu crossovera Forda

Projektanci Forda doskonale rozumieją potrzeby codziennego, bezpiecznego i ekonomicznego przemieszczania się. Ich auta są zwrotne, precyzyjne, a przy tym osiągają wysoką wydajność zarówno na krótkich, jak i dłuższych dystansach. Ford Kuga w wersji Plug-In Hybrid nie jest tu wyjątkiem. Dynamiczna sylwetka samochodu współgra z komfortowym wnętrzem, czyniąc z Kugi świetnego kandydata na niezawodne i uniwersalne auto rodzinne. Teraz możesz zakupić nowy model w atrakcyjnych warunkach finansowania, a także w opcji wynajmu już od 889 zł netto miesięcznie – to mniej, niż trzeba by było zapłacić co miesiąc za samochód w standardowej wersji benzynowej.

Hybrydowy Ford Kuga – niższe koszty eksploatacji i ekologia

Bateria o nominalnej wartości 14,4 KWh pozwoli przejechać do 56 km w cyklu mieszanym i 68 km w mieście wykorzystując jedynie silnik elektryczny. Ta opcja doskonale sprawdza się podczas jazdy w rejonach o dużym natężeniu ruchu. Częste stawanie i ruszanie sprawia, że energia jest odzyskiwana i przekazywana do baterii. Dzięki temu samochód może pokonać jeszcze więcej kilometrów, nim będzie konieczne ponowne ładowanie.

Średnio jeździmy nie więcej niż 30 km dziennie, co czyni Forda Kugę samochodem praktycznie bezemisyjnym w codziennym użytkowaniu, dzięki czemu w cenie jednego litra paliwa możesz przejechać nawet kilkukrotnie większy dystans niż w tradycyjnym silniku benzynowym.

Pomocne okazują się również tryby jazdy: napęd elektryczny, spalinowy bądź połączenie obu powyższych pozwalający na najbardziej ekonomiczną jazdę niezależnie od tego czy podróżujemy w mieście czy poza nim. Dzięki inteligentnym systemom bezpieczeństwa najnowszej generacji, Kuga jest w stanie zapobiegać kolizji. Wykrywa rowerzystów i pieszych i zatrzyma samochód w razie ryzyka zderzenia.

Ładowanie hybrydy Forda jest naprawdę proste

Naładowanie baterii do pełna za pośrednictwem publicznych stacji ładowania wynosi mniej więcej 3–3,5 godziny. W warunkach domowych opcje są dwie. Pierwsza to ładowanie w gnieździe elektrycznym, które trwa od pięciu do sześciu godzin, więc najlepiej przeprowadzić je w godzinach nocnych. Druga to domowa ładowarka Wallbox. Samo ładowanie trwa maksymalnie 3,5 godziny, a dzięki programatorowi możesz ustawić ładowanie w godzinach, w których obowiązują niższe stawki na energię elektryczną, dzięki temu codzienne przemieszczanie się jest zdecydowanie tańsze. W skrajnych przypadkach, np. Jeśli zabraknie Ci energii a zamierzasz wjechać do coraz częstszych green zone-ów w europejskich miastach przyda się tryb ładowania za pomocą silnika benzynowego.

Nowy Ford Kuga – dynamiczny silnik najnowszej generacji

Nowoczesny silnik o maksymalnej mocy 225 KM oferuje świetną dynamikę jazdy i około 9,2 sekundy od 0 do 100 km. Jednocześnie dzięki napędowi hybrydowemu spalanie jest wyjątkowo niskie. Wynosi średnio od 1,4 do 6,5 l przy wspomaganiu silnikiem elektrycznym. Automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów eCVT pozwala na wysoki komfort i kulturę jazdy zarówno w jednostajnych, długich trasach, jak i podczas jazdy miejskiej w warunkach, które zmieniają się z minuty na minutę. Dzięki odpowiednio dopracowanemu zawieszeniu nowa Kuga jest w stanie utrzymać balans pomiędzy odczuciem nawierzchni i komfortem zapewniając legendarną już dla Forda przyjemność z prowadzenia.

Kuga – dostępne wersje wyposażenia

Nowoczesnego Forda Kugę Plug-In Hybrid można zakupić w kilku zróżnicowanych opcjach wyposażenia. Już podstawowa wersja zadziwia bogatym wyposażeniem. W standardzie otrzymujesz zarówno zaawansowane systemy bezpieczeństwa, jak i kompletne wyposażenie z zakresu komfortu. Najbardziej korzystna cenowo wersja Titianium wyposażona została w czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamerę cofania, 12,3-calowy, konfigurowalny wyświetlacz oraz klimatyzację dwustrefową z automatyczną regulacją temperatury,. Wersja ST-Line to przede wszystkim zawieszenie i pakiet dodatków stylizacyjnych w wersji sportowej i jeszcze bogatsze wyposażenie wnętrza, a Kuga Vignale to dodatkowe pakiety stylizacyjne oraz wyposażeniowe takie jak w pełni skórzana tapicerka, bezdotykowo otwierany bagażnik, system nagłośnienia w wersji premium, podgrzewane fotele, które zmieniają Forda Kuga w luksusowego SUV-a.

Komfortowy Ford Kuga pełny systemów wspomagających kierowcę

Na uwagę zasługuje również intuicyjny system komunikacji głosowej Sync 3, dzięki któremu możesz przeglądać mapy, odtwarzać muzykę i obsługiwać smartfona patrząc na drogę i trzymając obie ręce na kierownicy. Dodatkowym atutem jest system Ford Co-Pilot 360, który wspomaga kierowcę podczas prowadzenia, zapewniając mu większe bezpieczeństwo jazdy. Ford Kuga w wersji Plug-In Hybrid to doskonała opcja dla użytkowników, którzy potrzebują kompaktowego SUV-a do typowo miejskiej jazdy, ale okazjonalnie chcą również wybrać się w dalsze trasy. Wygodne wnętrze zarówno z przodu jak i z tyłu sprawia, że każdy pasażer będzie czuł się komfortowo.

Legendarna niezawodność Kugi potwierdzona w niezależnych testach

Ford Kuga to komfort nie tylko pod względem ekonomiczności jazdy, ale również niezawodność. Zgodnie z rankingiem brytyjskiego "What Car?" Ford Kuga z silnikiem benzynowym ma najwyższy indeks niezawodności, który wynosi aż 97,8 proc. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja dwustrefowa i czujniki parkowania wpływają na komfort jazdy w każdych warunkach. Zaprojektowany z najwyższą dbałością o detale, wykonany z materiałów dobrej jakości daje poczucie komfortu za każdym razem, gdy do niego wsiadasz. Dynamiczna, smukła sylwetka samochodu wyróżnia się na tle innych SUV-ów. Odświeżone nadwozie prezentuje się świetnie, nowoczesny design przyciąga oko i może posłużyć jako wzór dla innych producentów samochodów z segmentu premium.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)