10 sierpnia akcja policji. Wiemy, gdzie spodziewać się więcej patroli

10 sierpnia akcja policji. Wiemy, gdzie spodziewać się więcej patroli

Policja zwróci przede wszystkim uwagę na okolice przejść dla pieszych
Policja zwróci przede wszystkim uwagę na okolice przejść dla pieszych
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Filip Buliński
10.08.2022 07:18, aktualizacja: 13.03.2023 16:16

10 sierpnia policjanci przeprowadzą działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Patrole będą więc zwracać uwagę na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Wzmożone kontrole nie będą jednak w całej Polsce.

Funkcjonariusze drogówki w Gdańsku zapowiedzieli na 10 sierpnia działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tym samym policja chce zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz użytkowników elektrycznych hulajnóg.

W końcu są oni najbardziej narażeni na urazy w razie zderzenia z samochodami. Kierowcy mogą się więc spodziewać większej liczby patroli szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę, czy kierowcy ustępują pieszym pierwszeństwa, nie wyprzedzają na przejściach czy nie omijają pojazdu, który zatrzymał się celem przepuszczenia osób.

Ale nie tylko kierowcy będą na celowniku policji. Funkcjonariusze będą także zwracać uwagę na przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych czy na czerwonym świetle. Rowerzyści i użytkownicy hulajnóg w razie popełnienia wykroczenia także nie będą bezkarni.

Policja zwraca uwagę, że tego typu akcje mają również na celu uświadomienie pieszym i rowerzystom, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa także na nich. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów podczas korzystania z dróg.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)