Czy zobaczymy Fernando Alonso w Grand Prix Malezji?

Drugie Grand Prix tegorocznego sezonu Formuły 1 zostanie rozegrane w Malezji 29 marca. Czy zobaczymy w nim Fernando Alonso?

Obraz
Źródło zdjęć: © fot. McLaren
Marcin Łobodziński

Tu opinie są podzielone. Podobno lekarze sugerują, że w ogóle dalsze ściganie może zakończyć się dla Hiszpana tragicznie, a sam Eric Boullier nie był w stanie powiedzieć w Australii kiedy zobaczymy Alonso w kokpicie McLarena. Szef zespołu tłumaczył, że Alonso musi przejść odpowiednie testy, ale nie wiadomo kiedy i gdzie. Tymczasem Fernando po wyścigu w Australii napisał na swoim Twitterze: „Gratulacje dla Carlosa Sainza za świetny weekend w Australii i oczywiście dla Hamiltona i Mercedesa za zwycięstwo. Do zobaczenia w Malezji.”

Przypominamy, że Fernando Alonso stracił przytomność w wypadku podczas testów przedsezonowych w Barcelonie. W szpitalu okazało się, że ma wstrząśnienie mózgu i amnezję. Teraz już wiemy, że odzyskał pamięć, ale podobno uraz jaki wykryli lekarze jest niebezpieczny dla kierowcy jeżeli jeszcze raz dojdzie do podobnej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY