Citroën zapowiada auto na prąd dla wszystkich. Debiut już 27 lutego

Citroën zapowiada auto na prąd dla wszystkich. Debiut już 27 lutego

Z zapowiedzi niewiele wynika. Więcej dowiemy się za dwa tygodnie.
Z zapowiedzi niewiele wynika. Więcej dowiemy się za dwa tygodnie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Autokult Elektromobilność
10.02.2020 10:20, aktualizacja: 22.03.2023 16:27

Citroën już niebawem wróci do świata pojazdów elektrycznych. Francuski producent poinformował, że już 27 lutego pochwali się nowym modelem na prąd. O aucie wiemy tylko tyle, że ma być dostępne dla każdego. Czyżby szykowała się rewolucja?

Niewielki zasięg i niewystarczająco rozbudowana sieć stacji ładowania to bez wątpienia duże problemy wpływające na powolny rozwój elektromobilności, lecz największym hamulcem tego procesu i tak są ceny. Samochody elektryczne kosztują krocie, co sprawia, że przeciętny klient nie widzi w nich alternatywy dla znacznie tańszej spalinówki lub nawet hybrydy. Citroën zamierza to zmienić.

Tak przynajmniej wynika z oficjalnej zapowiedzi opublikowanej przez markę w mediach społecznościowych. Francuzi już 27 lutego 2020 roku, czyli w 100-lecie powstania firmy, zamierzają zaprezentować nowe, elektryczne auto, które "będzie dostępne dla wszystkich". Czego powinniśmy się spodziewać? Na razie trudno powiedzieć. Być może będzie to raczej niewielki, prosty i stosunkowo tani pojazd.

Niewykluczone, że Citroën zaprezentuje po prostu produkcyjne rozwinięcie konceptu Ami zaprezentowanego w ubiegłym roku. To dwuosobowy samochód pokroju Smarta ForTwo wyróżniający się futurystyczną stylistyką i pudełkowatą, a przez to pojemną kabiną. Jego osiągi nie były zbyt imponujące - 100 km zasięgu i 45 km/h prędkości maksymalnej.

Jeśli wersja produkcyjna będzie charakteryzować się podobnymi parametrami, trudno wróżyć jej wielki sukces, choć z drugiej strony, takim pojazdem w większości europejskich krajów mogłyby jeździć również osoby bez prawa jazdy. Czyżby Francuzi mieli na myśli właśnie tę kwestię, mówiąc o "dostępności dla wszystkich"? Przekonamy się już pod koniec lutego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)