Caterham wchodzi na rynek motocyklowy

Caterham wchodzi na rynek motocyklowy07.11.2013 15:48
Caterham Brutus 750
Caterham Brutus 750
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Dominika D.

Caterham to marka, której - z pewnością, nikt nie kojarzy z jednośladami. Entuzjaści czterech kółek znają brytyjską firmę z produkcji bardzo szybkich samochodów. Jednak, jak się okazało podczas tegorocznych targów EICMA w Mediolanie, Caterham spróbuje zaistnieć także na rynku motocykli.

Podczas mediolańskich targów Caterham zaprezentował trzy modele: Brutus 750, Classic E-bike oraz Carbon E-bike.

Pierwszy z nich - Brutus 750 jest określany przez producenta, jako "SUV wśród motocykli". Motocykl ma zatem poradzić sobie świetnie nie tylko na szosie, ale także w warunkach terenowych i na... śniegu. Caterham wskazuje, że przerobienie motocykla na skuter śnieżny może zająć najwyżej cztery godziny. Co więcej, Brutus 750 ma być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

Classic E-Bike, to kolejna propozycja od Caterhama. To motocykl o napędzie elektrycznym, którego zasięg od 40 do 80 kilometrów ma pozwolić na komfortowe poruszanie się w warunkach miejskich. Jak informuje producent, do jazdy tym motocyklem nie będzie wymagane prawo jazdy kat. A.

Caterham Classic E-Bike
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Caterham Classic E-Bike

Jeżeli chodzi o Carbon E-bike, to jak dotąd - o tym motocyklu wiemy najmniej. Jego rama ma być wykonana z włókna węglowego, a sercem maszyny ma być również silnik elektryczny.

Caterham Carbon E-Bike
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Caterham Carbon E-Bike

Już niebawem, Caterham ujawni dokładną specyfikację techniczną wszystkich modeli. Jak na razie, pojawia się pytanie, czy tego typu motocykle podbiją serca motocyklistów, bo choćby biorąc pod uwagę przeznaczenie modelu Brutus 750 - to, czy jesteśmy w stanie tak szybko uwierzyć, że istnieją motocykle uniwersalne?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)