Cadillac Ignacego Paderewskiego trafił na sprzedaż. Aż trudno uwierzyć w przebieg

Cadillac Ignacego Paderewskiego trafił na sprzedaż. Aż trudno uwierzyć w przebieg02.11.2020 15:05
Jak na 92-latka cadillac wygląda naprawdę dobrze.
Jak na 92-latka cadillac wygląda naprawdę dobrze.
Źródło zdjęć: © fot. christophgrohe

Cadillac 341 Coupé de Ville Gangloff Geneve, należący kiedyś do premiera i znakomitego muzyka Ignacego Jana Paderewskiego, został wystawiony na sprzedaż w Szwajcarii. Auto pochodzi z 1928 roku, lecz zachowało się w świetnym stanie. Pewnie dlatego, że nie jeździło zbyt dużo.

Ignacy Jan Paderewski większości Polaków znany jest jako pianista, kompozytor i polityk. Jak się okazuje, miał też niezły gust w kwestii motoryzacji, czego dowodem jest prezentowany cadillac 341 coupé de ville z 1928 roku, przebudowany przez warsztat Gangloff Genève Zürich.

Na zlecenie wyjątkowego klienta zmodyfikowano m.in. przednie drzwi i szybę, a także podniesiono kabinę. To bardzo rzadki samochód, który prawdopodobnie nie ma drugiego identycznego odpowiednika. Co więcej, prezentowana sztuka zachowała się w świetnym stanie. Egzemplarz z 1928 roku nigdy nie był remontowany, lecz mimo to wygląda zaskakująco dobrze.

Pewnie dlatego, że większość życia spędził w ciepłych garażach szwajcarskich kolekcjonerów i praktycznie nie jeździł. Na chwilę obecną przebieg wynosi zaledwie 917 km, co oznacza, że rocznie auto przejeżdżało średnio niecałe 10 km.

Chętni do nabycia tego wyjątkowego pojazdu powinni kontaktować się ze szwajcarską firmą Christoph Grohe. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, więc prawdopodobnie nie jest określona z góry. Ostateczna kwota będzie zapewne zależała od liczby zainteresowanych i składanych przez nich ofert.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)