Połowa wyposażenia zbędna. Brytyjczycy nie chcą płacić za gadżety

Połowa wyposażenia zbędna. Brytyjczycy nie chcą płacić za gadżety

Prostota samochodów Dacii to dla wielu klientów duża zaleta
Prostota samochodów Dacii to dla wielu klientów duża zaleta
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
08.11.2021 11:05, aktualizacja: 14.03.2023 14:29

Wyposażenie większości współczesnych aut jest naprawdę bogate. Szczególnie w zakresie bezpieczeństwa czy systemów wsparcia kierowcy. Jak się jednak okazuje, nie każdy uważa to za zaletę. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Dacię.

Dacia opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 2 tys. brytyjskich kierowców. Pytania dotyczyły głównie wyposażenia współczesnych pojazdów i wpływu dodatków na ceny. Rezultaty są dość zaskakujące.

Jak wynika z badań, brytyjscy kierowcy korzystają przeciętnie tylko z części wyposażenia dostępnego w ich autach. Nawet w młodszych grupach, w wieku 25-34 lat, wynik nie przekracza 50 proc. Jako najważniejsze i najbardziej pożądane elementy wyposażenia badani wskazali czujniki parkowania i kamerę cofania. Wysoko jest też radio i nawigacja. Całą resztę można uznać za zbędne gadżety.

76 proc. badanych przyznało, że nadmiar wyposażenia bywa przytłaczający, a 69 proc. twierdzi, że współczesne rozwiązania bywają skomplikowane. W związku z tym aż 78 proc. stwierdziło, że nie potrzebuje zbędnych gadżetów, nie licząc wymienionych wcześniej podstaw, a 61 proc. nie chce płacić za dodatkowe wyposażenie.

Tu oczywiście wjeżdża Dacia, cała na biało, oferująca kierowcom proste auta w uczciwych cenach. Biorąc pod uwagę, że badania zostały przeprowadzone na zlecenie właśnie tej marki, warto potraktować je z przymrużeniem oka. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszyscy potrzebują wnętrza przeładowanego gadżetami i luksusowym wyposażeniem, a popularność produktów Dacii jest tego najlepszym dowodem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)