Bridgestone zawiesza działalność w Rosji. Na razie bez zwolnień

Bridgestone zawiesza działalność w Rosji. Na razie bez zwolnień

Bridgestone produkuje opony nie tylko do pojazdów osobowych
Bridgestone produkuje opony nie tylko do pojazdów osobowych
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
14.03.2022 10:00, aktualizacja: 14.03.2023 12:58

Producent opon i materiałów gumowych Bridgestone zawiesza działalność w Rosji. Decyzja wejdzie w życie w piątek, 18 marca. Firma zatrudnia ok. 1000 pracowników, których ma wspierać finansowo w tym trudnym czasie.

To kolejna firma, po chociażby Nokianie czy Michelinie, która zdecydowała się przynajmniej na wstrzymanie działalności w Rosji – informuje Polska Agencja Prasowa. To pokłosie ataku Rosji na Ukrainę.

Bridgestone zaznaczył, że decyzja wejdzie w życie 18 marca "po dokonaniu niezbędnych przygotowań". Zdecydowano się na "zamrożenie wszelkich nowych inwestycji i wstrzymanie ze skutkiem natychmiastowym całego eksportu do Rosji" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Bridgestone zatrudnia w Rosji ok. 1000 pracowników – zarówno w fabryce opon do aut osobowych w Uljanowsku, jak i biurach sprzedaży. Podkreślono, że w tym czasie pracownicy będą wspierani finansowo. "Naszą główną troską w tym kryzysie jest bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin" – informuje firma.

Nie tylko firmy oponiarskie zdecydowały się na wstrzymanie działalności w Rosji. Taki krok podjęli też duzi gracze branży motoryzacyjnej pokroju Volvo, Toyoty czy Jaguara Land Rovera. Wynika to ze słabej pozycji rubla oraz gospodarczych sankcji nałożonych przez Unię Europejską w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)