Aston Martin V12 Vantage "Supersamochodem Roku"

Aston Martin V12 Vantage "Supersamochodem Roku"06.02.2010 17:00
Aston Martin V12 Vantage "Supersamochodem Roku"
Michal Grygier

Magazyn "Wheels" wybrał najlepszy samochód sportowy. Wynik jest dość zaskakujący, choć jak zerkniemy na kryteria wyboru, to sporo zrozumiemy.

Podstawowym kryterium, dzięki któremu luksusowe samochody sportowe były kwalifikowane do konkursu, była możliwość zakupienia auta w salonie w 2009 roku oraz przeprowadzenie w przeciągu ostatniego roku testu przez redaktorów Wheels. Zatem, nie chce mnie się szukać listy testowanych aut przez ten tytuł, ale bardzo prawdopodobne, że dziennikarze nie mieli okazji testować kilku poważnych konkurentów Astona. Cóż, trzeba by to sprawdzić. Tymczasem...

Tak recenzował V12 Vantage dziennikarz magazynu "Wheels": "Aston Martin V12 Vantage jest tradycyjnym sportowym samochodem w każdym calu, ze wspaniałym 6-litrowym silnikiem umieszczonym z przodu, który dostarcza ogromną  moc tylko na tylną oś. Wysublimowany wygląd jest jeszcze ciekawszy za sprawą felg aluminiowych DBS oraz wykonanemu z włókien węglowych grillowi i tylnemu dyfuzorowi".

Aston Martin V12 Vantage został zaprezentowany po raz pierwszy podczas salonu samochodowego w Genewie w 2009 roku, zaledwie 12 miesięcy po premierze samochodu koncepcyjnego. Jest to najszybszy i najbardziej zwinny samochód marki dzięki czemu zapewnia niesamowite wrażenia nawet podczas codziennego użytkowania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)