Akcja dolnośląskiej policji. Szeroko zakrojone kontrole

Akcja dolnośląskiej policji. Szeroko zakrojone kontrole

Trwa szeroko zakrojona akcja dolnośląskich policjantów
Trwa szeroko zakrojona akcja dolnośląskich policjantów
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
Kamil Niewiński
07.03.2024 17:52, aktualizacja: 07.03.2024 18:08

Dolnośląscy policjanci 7 marca ruszyli z akcją "Prędkość". Wbrew jednak samej nazwie funkcjonariusze nie tylko stoją z radarami.

7 marca na terenie całego województwa dolnośląskiego policjanci będą postawieni w stan wzmożonej aktywności. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ogłosiła akcję pod kryptonimem "Prędkość". Zaczęła się o 6:00 i potrwa niemal cały dzień, aż do 22:00.

Oficjalnie akcja policji ma na celu skupienie się na niestosowaniu się kierowców do znaków B-33, które dotyczą ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze podkreślają bowiem, że to właśnie nieprzestrzeganie tego zakazu jest główną przyczyną drogowych wypadków.

Zawiera się to w apelu, jaki wystosowała przy tej okazji policja: "Lepiej dojechać 15 minut za późno, niż 30 lat za wcześnie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wbrew nazwie akcji, policjanci nie będą tylko kontrolować prędkości z pomocą radarów. Poza tym funkcjonariusze sprawdzają wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, jak stosowanie pasów bezpieczeństwa, sposób przewozu dzieci, ogólny stan techniczny pojazdów, a także ogólne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodatkowo policjanci zapowiadają wykorzystanie podczas patroli wideorejestratorów oraz alkomatów i alkotestów. Chociaż więc kryptonim "Prędkość" wskazuje, na czym najmocniej skupią się funkcjonariusze, mowa jest tu raczej o bardzo szerokim podejściu do bezpieczeństwa na drodze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)