Poradniki i mechanika6 najtańszych aut w Polsce. Nawet na te i tak nas nie stać

6 najtańszych aut w Polsce. Nawet na te i tak nas nie stać

Marcin Łobodziński
10.02.2022 12:00, aktualizacja: 30.09.2022 14:33

Polaków zaliczanych przez rząd do "klasy średniej" stać na niektóre z tych nowych aut, ale nie każdy chciałby takie kupić. Dlatego szukają najczęściej samochodów używanych.

Żebyście nie mieli złudzeń — nawet osoby, które mają pieniądze na samochód, nie kupią raczej żadnego z wymienionych. Jeśli potrzebują miniumum kompaktu, to tu takiego auta nie ma. Samochody miejskie segmentu A czy B to właśnie auta dla bardziej zamożnych osób (poza firmami), które poszukują czegoś drugiego lub trzeciego w swoim gospodarstwie domowym.

O tym, na jakie auta stać "klasę średnią", napisałem w poniższym artykule. Chodzi oczywiście o te, które w pełni zaspokoiłyby minimalne potrzeby transportowe użytkowników.

Nowe, najtańsze auta w Polsce

Niestety, kwotę rzędu 40 tys. zł można przeznaczyć najwyżej na używane kilkuletnie auto kompaktowe lub nieco starsze auto klasy średniej. Samochody zaczynają się od poziomu nieco powyżej 40 tys. zł, ale da się znaleźć aż sześć modeli, które mieszczą się w budżecie do 50 tys. zł. Zapraszam na przegląd rynku nowych, najtańszych aut w kraju.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)