Kurs dla kierowców 4-krotnie w górę. Zmiany już są w toku

Kurs dla kierowców 4-krotnie w górę. Zmiany już są w toku21.06.2022 06:32
Kurs dla kierowców 4-krotnie w górę. Zmiany już są w toku
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Ministerstwo Infrastruktury na liczne prośby samorządów zgodziło się podnieść czterokrotnie opłatę za kursy reedukacyjne dla kierowców z dużą liczbą punktów karnych oraz jeżdżących po alkoholu. Zmiana ta zostanie wprowadzona w 2023 roku.

Jest to odpowiedź na apele właścicieli ośrodków ruchu drogowego oraz samorządów sprawujących nad nimi opiekę. Odpowiednie prośby wystosowały Związek Województw RP oraz Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Jak informuje serwis prawo.pl, zostały one wysłuchane i kursy reedukacyjne dla kierowców mają kosztować do 2000 zł – jest to opłata maksymalna, której WORD-y nie mogą przekroczyć. Obecnie obowiązuje granica 500 zł.

Departament Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury podjął już prace nad nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami. Renata Rychter, dyrektor departamentu, zwróciła uwagę, że jest to opłata nie dla wszystkich obywateli, lecz dla osób nieszanujących prawa.

Jak informuje prawo.pl, nie wzrosną natomiast opłaty za wydawanie dowodów rejestracyjnych, tablic rejestracyjnych oraz ich wtórników, ponieważ rząd "walczy z inflacją", pomimo iż powiatom i miastom brakuje już środków na prowadzenie wydziałów komunikacji. Zwłaszcza, że Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych stale podnosi opłaty za wydawanie dowodów rejestracyjnych czy pozwoleń czasowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)