Zrobił samochód dla swojego ojca. To bardzo niecodzienna konstrukcja

Zrobił samochód dla swojego ojca. To bardzo niecodzienna konstrukcja

Wielu ojców z pewnością chciałoby dostać tak oryginalny prezent
Wielu ojców z pewnością chciałoby dostać tak oryginalny prezent
Źródło zdjęć: © YouTube
17.09.2023 13:47, aktualizacja: 17.09.2023 16:52

Pewien mężczyzna z Wietnamu nie mógł już patrzeć, jak jego ojciec przemieszcza się na starym rowerze. Dlatego zbudował dla niego samochód z... drewna.

Wietnamczyk Tuong Van Dao zbudował drewniany F-150 Raptor jako prezent dla swojego ojca, weterana wojennego, który do codziennego transportu używał starego roweru. Mężczyzna jest stolarzem, który prezentuje swoje umiejętności twórcze na kanale YouTube ND – Woodworking Art. Jego dbałość o szczegóły jest imponująca, co widać w efekcie końcowym, który jest bardzo zbliżony oryginału poprzedniej generacji, choć jest nieco zmniejszony.

I Built a Ford F-150 Raptor for My Father in 150 Days

Cały proces zajął 150 dni. Konstrukcję rozpoczęto od metalowego podwozia i ramy, które nadały pojazdowi kształt. Przed zamontowaniem nadwozia dodano osie z grubymi kołami i silnik elektryczny o mocy 2500 W. Powoli szorstki zarys ciężarówki ustąpił miejsca znanej sylwetce F-150 Raptor. Replika ma masywne poszerzenia błotników, agresywną konstrukcję przodu i wystającą osłonę podwozia pod zderzakiem. W kabinie znajduje się pełna deska rozdzielcza, konsola środkowa i siedzenia z logo Raptor. Na końcu dodano przednią szybę, wycieraczki i działające światła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)