X prologue, czyli nowe otwarcie Toyoty w segmencie aut miejskich. Czyżby to był następca Aygo?

X prologue, czyli nowe otwarcie Toyoty w segmencie aut miejskich. Czyżby to był następca Aygo?10.03.2021 12:46
Oto przedsmak tego, co szykuje Toyota na 17 marca
Oto przedsmak tego, co szykuje Toyota na 17 marca
Źródło zdjęć: © fot. Toyota

Echo po premierze wodorowej Toyoty Mirai nie cichnie, a Japończycy już planują zaserwować nam kolejne nowości. Co dokładnie, tego dowiemy się 17 marca, podczas wydarzenia X prologue. To może być zapowiadany wcześniej następca miejskiego Aygo.

Podczas gdy większość producentów porzuca segment najmniejszych aut i skupia się w dużej mierze na elektryfikacji, Toyota w dalszym ciągu widzi potencjał w klasie najmniejszych pojazdów i co najważniejsze, może sobie na to pozwolić z uwagi na mnogość niskoemisyjnych modeli.

Teraz zamierza jednak urzeczywistnić swoje zamiary. Na 17 marca Japończycy zapowiedzieli wydarzenie X prologue, które ma być nowym otwarciem Toyoty w segmencie aut miejskich. Dla podkręcenia atmosfery opublikowano także zdjęcie przedstawiające przednią część auta z ciekawie zarysowanym reflektorem.

Czyżby to był następca Aygo? Najprawdopodobniej. Ostatnio Japończycy zapowiedzieli, że najmniejszy przedstawiciel ich gamy modelowej doczeka się spadkobiercy, zbudowanego na płycie GA-B, czyli tej samej, na której bazuje Yaris, a ten cieszy się w Polsce dużą popularnością. Wbrew panującym trendom nowy model ma także otrzymać silnik spalinowy.

Mały rozmiar i sprawdzone rozwiązania mają pozwolić na ukształtowanie przystępnej ceny, a tym samym dotarcie do tzw. zwykłych Kowalskich. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak oczekiwanie na 17 marca, kiedy Toyota zdradzi więcej szczegółów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)