Wyższy wymiar łączności - nowy Lexus NX

Wyższy wymiar łączności - nowy Lexus NX

Julian Grabowski
23 czerwca 2022

Premiera nowego modelu NX została pozytywnie odebrana przez media i klientów marki. Oprócz rozwiązań technologicznych ułatwiających jazdę i nowych jednostek napędowych wielu zwróciło uwagę na nowoczesny system multimedialny, oraz jego innowacje w zakresie łączności.

Materiał partnera Lexus

Po wejściu do nowego Lexusa NX najpewniej spotkamy się z systemem Lexus Link PRO, który powita nas 14-calowym dotykowym ekranem w jakości HD. Ponad 80% klientów wybiera właśnie ten opcjonalny system, prawdopodobnie dlatego, że umieszczony centralnie na desce rozdzielczej ekran wprowadza wcześniej niespotykaną w segmencie troskę o jakość oraz intuicyjność użytkowania.

Intuicyjna jest także interakcja z nowym asystentem głosowym Lexus Concierge, którego wywołujemy komendą “Hej Lexus”. Pokładowy Concierge pomoże nam podczas przeszukiwania Internetu, wykonywania połączeń telefonicznych, obsługi systemu audio lub ustawień klimatyzacji. Wystarczy powiedzieć: „jest mi zimno” lub „jestem głodny”, a system zareaguje poprzez zwiększenie temperatury lub wskazanie najbliższych restauracji.

Zdalne aktualizacje oraz nawigacja komunikująca się z chmurą to rozwiązania, które wykorzystują moduł DCM pojazdu z kartą SIM. To dzięki niemu Lexus NX pozostaje w kontakcie ze światem. System daje także dostęp do nawigacji w chmurze, która wykorzystuje zawsze aktualne informacje o ruchu drogowym, wypadkach i zdarzeniach na drodze.

Działanie Lexus Link Pro wykracza poza sam samochód. Korzystając z aplikacji Lexus Link, dostajemy dostęp do wybranych funkcji samochodu. Otwieranie i zamykanie drzwi, wcześniejsze włączenie ogrzewania lub klimatyzacji, czy uruchomienie świateł awaryjnych – wszystko to od teraz można zrobić zdalnie.

Czy zdarza Wam się zastanawiać, czy na pewno zamknęliście zaparkowany samochód? W tym wypadku szybkie spojrzenie na aplikację utwierdzi Was w przekonaniu, że jest zamknięty. Aplikacja udostępnia także dane o parametrach jazdy czy informacje o kontrolkach ostrzegawczych. Oferuje też pomoc w efektywnym wykorzystywaniu układu hybrydowego oraz funkcję „znajdź mój samochód”.

Mobilna aplikacja pozwala także na analizę danych parametrów jazdy czy wytłumaczenie kontrolek ostrzegawczych. Dzięki temu możemy się lepiej nauczyć wykorzystywać układ hybrydowy oraz lepiej poznać swój samochód.

Materiał partnera Lexus
Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)