Ważny odcinek Zakopianki do remontu. GDDKiA czeka na oferty

Droga Krajowa nr 47
Droga Krajowa nr 47
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
Kamil Niewiński

17.05.2023 21:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odcinek o długości 7 km pomiędzy Nowym Targiem a Szaflarami zostanie przebudowany w celu poprawy przepustowości. GDDKiA zbiera oferty od chętnych firm do 16 czerwca.

O korkach i utrudnieniach na Zakopiance słyszy się niemal cały czas. To właśnie dlatego szuka się rozwiązań, by poprawić przepustowość na tym bardzo obleganym odcinku. Wyjątkowo uciążliwy jest 7-kilometrowy odcinek między Nowym Targiem a Szaflarami. Mimo swojej długości jest on dość newralgiczny, tym bardziej że w ciągu doby przejeżdża po nim średnio 22 tysięcy samochodów.

To właśnie dlatego GDDKiA postanowiła przebudować wspominany fragment trasy. Ogłoszono przetarg, podczas którego zbierane będą oferty chętnych firm. Wykonawca wyłoniony w trakcie konkursu będzie miał 28 miesięcy na przygotowanie projektu. Konieczne będzie stworzenie dodatkowych pasów ruchu, rozbudowa skrzyżowań, przebudowa zjazdów i wykonanie 1,2 km chodnika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przetarg jest częścią większego planu na rozbudowę odcinka Zakopianki na odcinku Nowy Targ – Zakopane. W 2024 roku GDDKiA planuje oddać do użytku rozbudowany fragment DK47 na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu, dzięki czemu cały fragment tej drogi od Krakowa do Nowego Targu będzie miał dwupasmową jezdnię. To właśnie dlatego rozpoczęto prace nad kolejnym etapem inwestycji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)