Volvo ma nowego szefa. To Jim Rowan od smartfonów i odkurzaczy

Volvo ma nowego szefa. To Jim Rowan od smartfonów i odkurzaczy

Jim Rowan wkracza w zupełnie nową branżę
Jim Rowan wkracza w zupełnie nową branżę
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Dyson
Aleksander Ruciński
05.01.2022 12:22, aktualizacja: 14.03.2023 13:47

Marzec 2022 roku przyniesie duże zmiany na kierowniczych stanowiskach w Volvo. Håkan Samuelsson ustąpi miejsca Jimowi Rowanowi. Co ciekawe, nowy szef nie może pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem w świecie motoryzacji.

Po blisko dekadzie służby dla Volvo, utalentowany szef Håkan Samuelsson żegna się ze stanowiskiem. Jego umowa wygasa w marcu 2022 roku. Nie odejdzie jednak daleko, bo do Polestara, gdzie obejmie stanowisko prezesa. Miejsce CEO Volvo marki zajmie natomiast Jim Rowan, który dotychczas pracował głównie w firmach technologicznych.

Obecnie Rowan jest szefem Ember Technologies - producenta naczyń kuchennych umożlwiających kontrolowanie i zmianę temperatury. Wcześniej pracował m.in. dla firmy Blackberry specjalizującej się w telefonii komórkowej oraz w Dysonie - odkurzaczowym gigancie, który przez pewien czas miał w planach stworzenie elektrycznego auta.

Przed Rowanem niełatwy okres. Volvo właśnie przygotowuje się do debiutu zupełnie nowego XC90, które ma być w pełni elektrycznym, dużym SUV-em i modelem, który zapoczątkuje kolejną generację aut szwedzkiej marki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)