Volkswagen Amarok Arctic Trucks. Koło podbiegunowe już czeka

Volkswagen Amarok Arctic Trucks. Koło podbiegunowe już czeka15.01.2019 21:26
Większy prześwit, ogromne koła i szerokie nadkola. Niby kilka detali, a różnicę widać od razu.
Większy prześwit, ogromne koła i szerokie nadkola. Niby kilka detali, a różnicę widać od razu.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Pickup Volkswagena to wytrzymała konstrukcja, która może poszczycić się także całkiem niezłymi właściwościami terenowymi. Nigdy jednak nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej, czego przykładem jest najnowsza konstrukcja Arctic Trucks.

Ten uznany specjalista od zaawansowanych przeróbek aut terenowych, wziął na swój warsztat właśnie Amaroka. Na bazie niemieckiego pickupa stworzono auto, które będzie wsparciem w wyprawach na koło podbiegunowe. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że panują tam bardzo wymagające warunki. Amarok Arctic Trucks powinien jednak sprostać im bez problemu.

Opisywany projekt charakteryzuje się dbałością o każdy detal, który może wpłynąć na możliwości w trudnym terenie. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jest oczywiście prześwit zwiększony o 25 mm. Należy także wspomnieć o ogromnych kołach, w skład których wchodzą 17-calowe felgi i terenowe opony. Całość świetnie komponuje się z ogromnymi nadkolami stanowiącymi kolejną zmianę.

427993603454169004
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Co ciekawe, więcej dzieje się we wnętrzu wyposażonym w system gaśniczy, generator prądotwórczy, defibrylator, skrzynkę z narzędziami, a nawet ekspres do kawy. Oznacza to, że trzylitrowy, sześciocylindrowy diesel o mocy 224 KM ma co dźwigać. Mimo to wydaje się wystarczającym napędem dla takiej konstrukcji.

Specjaliści z Arctic Trucks twierdzą, że auto bez problemu wjedzie na wzniesienie o nachyleniu 45 stopni i to załadowane po brzegi. Na pokład można zabrać maksymalnie 1154 kg bagażu, a duża przestrzeń ładunkowa tylko to ułatwia. Tak zmodyfikowany Amarok stanowi więc idealne auto wyprawowe dla wszystkich wielbicieli zimowych ekspedycji.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)