Uciekał przed policją, taranując zapory kolejowe. Szlaban prawie go zabił

Uciekał przed policją, taranując zapory kolejowe. Szlaban prawie go zabił

Szlaban wbił się przez przednią szybę pojazdu.
Szlaban wbił się przez przednią szybę pojazdu.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
01.02.2021 13:40, aktualizacja: 16.03.2023 14:46

Kierowca mazdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją, nie zważając nawet na zamknięty przejazd kolejowy. Auto z dużą prędkością staranowało zaporę, a jeden ze szlabanów wbił się do wnętrza pojazdu. Kierowca ma szczęście, że przeżył, choć kolejne lata może spędzić w więzieniu.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia 2021 roku w małopolskiej Woli Radziszowskiej. Funkcjonariusze krakowskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę mazdy. Ten jednak postanowił uciekać. Podczas pościgu złamał szereg przepisów i dopuścił się manewrów godnych filmowych kaskaderów.

Rozpędzonym autem staranował kolejowe zapory - szlaban wbił się przez przednią szybę. Niewiele brakowało, by sytuacja skończyła się tragicznie. Jak oceniła policja, mężczyzna spowodował zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i pasażerów pojazdów stojących przez przejazdem kolejowym.

Odważna strategia okazała się jednak skuteczna. Maszynista pociągu został bowiem zmuszony do awaryjnego hamowania, w wyniku czego skład zablokował przejazd i odciął drogę policjantom. Do akcji wkroczyli więc kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Namierzenie kierowcy nie było łatwe, gdyż auto, którym się poruszał, było zarejestrowane na jednego z poprzednich właścicieli.

Mimo to 28 stycznia policjantom udało się znaleźć kierowcę. Okazał się nim 25-latek z powiatu wadowickiego. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, uszkodzenia mienia i niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy.

Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy dozór policyjny. O dalszych losach zdecyduje sąd. Wiadomo jednak, że mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy na okres do lat 3 i nawet 8-letnia kara pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)