Tunel pod Ursynowem na finiszu. GDDKiA zapowiada połączenie odcinków S2

Tunel pod Ursynowem na finiszu. GDDKiA zapowiada połączenie odcinków S2

Tunel połączy 2 odcinki S2.
Tunel połączy 2 odcinki S2.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
02.07.2021 08:27, aktualizacja: 14.03.2023 15:58

GDDKiA informuje, że warszawski tunel mający połączyć dwa odcinki południowej obwodnicy Warszawy jest już na ukończeniu. Obecnie prowadzone są ostatnie prace, po których obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Południowa obwodnica Warszawy to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat. Wiele wskazuje, że już niebawem uda się połączyć dwa odcinki trasy S2. Wszystko dzięki tunelowi pod Ursynowem, który według GDDKiA jest już w ostatnim stadium prac.

Właściwie zakończono już prace budowlane, a obecne działania to głównie kosmetyka mająca dostosować obiekt do wymagań przepisów. Obecnie na jezdni malowane jest oznakowanie poziome a w przejściach awaryjnych powstają posadzki z żywicy. Na ścianach z kolei montowane są słupki prowadzące i oznakowanie pionowe.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi UE w tunelu wykorzystanych zostanie aż 13 systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. system zasilania podstawowego i awaryjnego, oświetlenie ewakuacyjne, wentylacja z pomiarem stężenia tlenku węgla i tlenku azotu, czujniki przeciwpożarowe czy systemy komunikacji radiowej służb ratowniczych i porządkowych.

S2 Południowa Obwodnica Warszawy, odcinek przez Ursynów, czerwiec 2021 r.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania obiektu będą przetwarzane przez Centrum Zarządzania Tunelem, którego pracownicy przez całą dobę będą monitorować i kontrolować sytuację w trosce o bezpieczeństwo użytkowników.

Jak informuje GDDKiA, zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku południowej obwodnicy Warszawy przekroczyło już 95 proc. Obecnie trwają testy i odbiory. Od ich powodzenia zależy ostateczny termin oddania obiektu do użytku, który póki co nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości. GDDKiA szacuje, że pierwsi kierowcy pojadą tunelem we wrześniu 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)