Tesla z przebiegiem 2 mln km. Właśnie padł kolejny rekord

Auto zwiedziło kawał świata
Auto zwiedziło kawał świata
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Watt Energy, youtube

04.04.2024 10:40, aktual.: 04.04.2024 20:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hansjorg von Gemmingen-Hornberg to szalony Niemiec, który postanowił spędzić emeryturę, kręcąc kolejne kilometry w swojej Tesli Model S. Właśnie przekroczył kolejną barierę. Mowa o imponujących 2 mln km.

Historię tego wyjątkowego auta i jego właściciela opisywaliśmy już w grudniu 2023 roku. Wówczas Hansjorg von Gemmingen-Hornberg chwalił się przebiciem wyniku 1,9 mln km. Niemiec potrzebował zaledwie kilku miesięcy, by dobić do rekordowych 2 mln km. Nowym rezultatem pochwalił się na początku kwietnia.

Wynik jest imponujący, ale trzeba wspomnieć, że osiągnięto go nie bez wyrzeczeń. Hansjorg von Gemmingen-Hornberg kupił swój Model S w 2014 roku z przebiegiem zaledwie 30 tys. km. Od tego czasu przejechał blisko 2 mln km, na 14 silnikach. Czterokrotnie wymieniał też pakiet baterii.

Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiednio serwisowane auto służy mu do dziś i jest eksploatowane bardzo intensywnie. Niemiec nie zamierza zwalniać tempa, więc w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji rekordowego przebiegu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)