W tym kraju wciąż sprzedają saaby. Niedawno otworzyli nowy salon

W tym kraju wciąż sprzedają saaby. Niedawno otworzyli nowy salon

Salon wygląda i działa jak w czasach dawnej świetności marki
Salon wygląda i działa jak w czasach dawnej świetności marki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Saab Taiwan
Aleksander Ruciński
24.10.2022 12:10, aktualizacja: 24.10.2022 13:21

Historia Saaba zakończyła się w 2011 roku wnioskiem o upadłość. W kolejnych latach pojawiali się chętni do wskrzeszenia marki, lecz ostatecznie nic z tego nie wyszło. Jak się jednak okazuje, w Azji wciąż działa autoryzowany dealer. I to całkiem prężnie.

To firma Scandinavia Asia Corporation (SAC), która od 1980 roku reprezentowała Saaba w Tajwanie. Dziś, 11 lat po upadku marki, robi to nadal i nie zwalnia tempa. Klientów chętnych na zakup saaba nie brakuje. Prężnie działają również serwisy.

Wbrew pozorom nie jest to mała, podupadająca firemka, lecz skutecznie działające przedsiębiorstwo, które posiada sześć przedstawicielstw w Tajwanie i 12 autoryzowanych warsztatów w innych zakątkach Azji. Co więcej, ostatnią taką lokalizację otwarto zaledwie tok temu.

Z wiadomych względów SAC nie sprzedaje nowych saabów. Oferuje jednak klientom wyselekcjonowane egzemplarze, a następnie pomaga utrzymać je w należytym stanie. – Dokładamy wszelkich starań, by Saab żył na drogach Tajwanu. To nasza odpowiedzialność i obowiązek, gdyż wszystkie saaby w Tajwanie były oferowane przez SAC – mówi prezez SAC Salo Yang cytowany przez "Carscoops".

Serwisy dbają o auta klientów
Serwisy dbają o auta klientów© Materiały prasowe | Saab Taiwan

Firma współpracuje z dostawcami części z całego świata, wliczając w to GM, AC Delco czy Orio. Zajmuje się też indywidualnie regeneracją niektórych podzespołów. Wszystko z myślą o klientach, którzy mimo upływu lat wciąż są wierni jednej marce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)