Szybciej z Warszawy na majówkę. Trasa S7 zyskała nowy fragment

Szybciej z Warszawy na majówkę. Trasa S7 zyskała nowy fragment

Trasa S7 - zdjęcie ilustracyjne
Trasa S7 - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
Aleksander Ruciński
28.04.2023 10:37

Nowy fragment trasy S7 na południe od Warszawy został oficjalnie udostępniony kierowcom. To ponad 17-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn.

Na majówkę nowym fragmentem S7

Kierowcy wybierający się z Warszawy na południe kraju mają powody do zadowolenia. Od piątku 28 kwietnia mogą oficjalnie korzystać z nowej ekspresówki.

Do ruchu udostępniono jezdnie w obu kierunkach o pełnym dwupasmowym przekroju. To ostatni odcinek trasy S7 Warszawa-Grójec. Po jego oddaniu kierowcy jadący ze stolicy mają do dyspozycji 230 km nowej trasy aż do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

GDDKiA zwraca jednak uwagę, że na nowym fragmencie wciąż prowadzone są prace wykończeniowe i serwisowe, w związku z czym obowiązuje czasowe ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Warto wspomnieć, że do dyspozycji kierowców są węzły Złotokłos, Lesznowola oraz Tarczyn Południe. W przyszłości oddane zostaną także węzły Tarczyn Północ i Antoninów.

Równolegle wciąż prowadzone są prace związane z budową S7 na północ od Warszawy. Kierowcy mają do dyspozycji 275 km ekspresówki od Gdańska do Płońska. Do pełni szczęścia brakuje fragmentu PłońskCzosnów, którego budowa już trwa, oraz ostatniego fragmentu tuż przed Warszawą, będącego w przygotowaniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)