To się świetnie składa? Chevrolet Camaro Z28 jako zestaw Lego

To się świetnie składa? Chevrolet Camaro Z28 jako zestaw Lego

Wśród akcesoriów Camaro można znaleźć dwie tablice rejestracyjne
Wśród akcesoriów Camaro można znaleźć dwie tablice rejestracyjne
Źródło zdjęć: © Lego
13.07.2022 15:16, aktualizacja: 13.03.2023 16:36

Duński producent klocków stworzył zestaw dla fanów klasycznej motoryzacji. Czy Chevrolet Camaro Z28 to zabawka z wyższej półki?

Zestaw, o którym mowa, to replika Chevroleta Camaro Z28 z 1969 r. Zabawka składa się dokładnie z 1458 części. Wymiary? Około 10 cm wysokości, 36 cm długości i 14 cm szerokości.

Twórcy zestawu zachwalają liczbą opcji, dzięki którym możemy personalizować Camaro wedle własnego widzimisię. Lego zdaje się – przynajmniej na razie – wygrywać z kryzysem półprzewodników i kurczącą się dostępnością personalizacji.

W modelu otwierane są drzwi, bagażnik oraz maska.
W modelu otwierane są drzwi, bagażnik oraz maska.© Lego

Kabriolet czy klasyczny "pony car"? Światła standardowe czy podnoszone? Kwestia koloru to też opcja do wyboru. Petrolheadów, którzy pielęgnują w sobie wewnętrzne dziecko, pewnie ucieszy też silnik V8, który jest oddany na tyle realistycznie, że można się obawiać, czy nie zasmoli ścianki regału.

Chyba nie trzeba ukrywać radości, że Lego od pewnego czasu zaczęło z większą uwagą traktować grupę, jaką są dorośli fani modeli z klocków. Dla tych, którzy podzielają to zdanie – i mają wolne osiem "stówek" (bo taka jest sugerowana cena nowego zestawu) – Camaro Z28 będzie dostępne od 1 sierpnia 2022 r.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)