Suzuki Jimny Liberty Walk. Prawie jak Geländewagen

Suzuki Jimny Liberty Walk. Prawie jak Geländewagen11.01.2019 15:12
Wyglądają jak rodzeństwo. Choć jeden z nich jest znacznie mniejszy.
Wyglądają jak rodzeństwo. Choć jeden z nich jest znacznie mniejszy.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Nowe Suzuki Jimny dzięki kanciastej karoserii przypomina terenówki sprzed kilku dekad. Choć jest sporo mniejsze niż Mercedes klasy G, przypomina go pod wieloma względami. Japońska firma tuningowa Liberty Walk postanowiła podkreślić to podobieństwo.

Specjalistom z Liberty Walk przyszło to dość łatwo. Nie raz bowiem gościli w swoim warsztacie Mercedesa klasy G. Stworzyli wiele pakietów modyfikacji przeznaczonych dla tego modelu. Biorąc pod uwagę bardzo podobne kształty Jimny, wystarczyło zrobić praktycznie to samo, lecz w mniejszym rozmiarze. Tak powstał zestaw, dzięki któremu właściciele Suzuki upodobnią je do Mercedesa.

Nie ma w tym cienia przesady. By udowodnić tę tezę, Japończycy zestawili ze sobą bezpośrednio obydwa projekty. Naprawdę trudno je odróżnić. No, może poza tym, że Jimny jest mniejsze i ma o jedną parę drzwi mniej niż G-klasa. Wzorując się na Mercedesie, Liberty Walk wykorzystało m.in. znacząco poszerzone nadkola, zupełnie przeprojektowane zderzaki, maskę z ogromnym wlotem powietrza, czy spojlery dachowe.

453770966573928600
© mat.prasowe

Do tego dorzucono identyczne, choć nieco mniejsze, czarne felgi, ten sam śnieżnobiały lakier nadwozia, a nawet naklejki na szybach informujące o producentach zastosowanych podzespołów. Brakuje tylko logo Mercedesa na grillu, by z kilkunastu metrów mieć problem z odróżnieniem obydwu aut. Czy taki projekt może się podobać?

Japończykom z pewnością. Nie zdziwimy się jeśli chętnych na pakiet Liberty Walk będzie naprawdę sporo. Europejczycy także powinni docenić trud jaki azjatyccy specjaliści włożyli w upodobnienie małego Suzuki do jednej z najbardziej legendarnych terenówek świata. Co będzie następne? Może Jimny stylizowane na Defendera? Nie bądźcie zdziwieni...

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)