Rózga zamiast mandatu. Nietypowa akcja policji

Rózga zamiast mandatu. Nietypowa akcja policji

Rózga zamiast mandatu. Nietypowa akcja policji
Rózga zamiast mandatu. Nietypowa akcja policji
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
07.12.2022 12:30, aktualizacja: 07.12.2022 12:50

Spore zaskoczenie mogli przeżyć kierowcy, którzy w Mikołajki popełnili drobne wykroczenia za kierownicą samochodu. Zamiast mandatu, zmotoryzowani otrzymywali... rózgi. Mundurowym w specjalnej akcji towarzyszyły dzieci ze szkoły podstawowej.

W ostatnim okresie doszło do znacznego podwyższenia stawek mandatów w Polsce, co ma skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy i zachowania rozwagi za kierownicą. Obecnie nawet mniej poważne wykroczenia zagrożone są wysokimi karami, dlatego też 6 grudnia spore zaskoczenie musieli przeżyć zmotoryzowani w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Policja zorganizowała tam specjalną akcję "Mikołajki".

Rózga zamiast mandatu. Nietypowa akcja policji

W zadanie zaangażowali się dzielnicowi, policjanci z drogówki oraz uczniowie szkoły podstawowej nr 5. Akcja była ukierunkowana na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki niej najmłodsi mogli zyskać wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań na drodze i sytuacji, które mogą je spotkać w drodze do szkoły.

Ze względu na Mikołajki, kierowcy popełniający tego dnia drobne wykroczenia mogli liczyć na taryfę ulgową. Zamiast mandatu karnego, otrzymywali od dzieci rózgi, a od policjantów pouczenia.

Zmotoryzowani powinni jednak pamiętać, że policjanci taryfę ulgową stosowali tylko 6 grudnia. Dlatego nie warto przesadzać z prędkością i szaleństwem na drogach, bo może się to zakończyć przykrymi konsekwencjami w postaci mandatu opiewającego na kwotę kilku tysięcy złotych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)