Fotoradar rekordzista. Zobacz, gdzie stoi

Fotoradar rekordzista. Zobacz, gdzie stoi

Najskuteczniejszym fotoradarem okazał się ten w Rudzie Śląskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Najskuteczniejszym fotoradarem okazał się ten w Rudzie Śląskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © fot. CANARD
Aleksander Ruciński
09.08.2022 07:03, aktualizacja: 13.03.2023 16:17

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) podsumował wykroczenia kierowców zarejestrowane przez system CANARD w lipcu 2022 roku. W porównaniu z ubiegłym rokiem wyniki napawają optymizmem. Wciąż jednak nie brakuje miejsc z rażącą liczbą naruszeń.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez GITD, w pierwszym miesiącu wakacji 2022 roku system CANARD udokumentował 113,5 tys. wykroczeń popełnionych przez kierowców w różnych zakątkach kraju. Wynik może wydawać się wysoki, lecz i tak jest dużo lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Szczególnie w kwestii przekroczenia prędkości.

  • Zaobserwowaliśmy znaczący spadek liczby naruszeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W porównaniu do pierwszego miesiąca ubiegłych wakacji, kiedy naruszeń zarejestrowano 161,9 tys., w 2022 roku było ich 108,8 tys. Spadek wykroczeń sięga 33 proc. - mówi PAP Wojciech Król z GITD.

Co więcej, ponad połowa zarejestrowanych wykroczeń dotyczyła stosunkowo niewielkich odstępstw od obowiązujących przepisów, takich jak przekroczenie prędkości o 11-20 km/h. Niestety nie zabrakło też rekordzistów - pierwszy jechał 161 km/h w terenie zabudowanym w Wojszycach (pow. kutnowski), a drugi 156 km/h w Janówku, w pow. grójeckim.

GITD wskazało też lokalizacje, w których doszło do największej liczby wykroczeń zarejestrowanych przez system CANARD. Odcinkowy pomiar prędkości w Lubinie zarejestrował 2,7 tys. naruszeń. Tuż za nim uplasował się fotoradar w Rudzie Śląskiej, przy al. Powstańców Śląskich z wynikiem 2,2 tys. wykroczeń.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)