Chcesz sprawdzić warunki na drogach? GDDKiA udostępnia obraz z ponad 1100 kamer

Chcesz sprawdzić warunki na drogach? GDDKiA udostępnia obraz z ponad 1100 kamer

W sieci można podejrzeć ponad 1100 kamer drogowych
W sieci można podejrzeć ponad 1100 kamer drogowych
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / GDDKiA
Aleksander Ruciński
17.02.2021 12:16, aktualizacja: 06.03.2024 22:09

Jednym z zadań GDDKiA jest wspieranie i informowanie kierowców poruszających się po polskich drogach. Z pomocą przychodzi nie tylko telefoniczna infolinia, ale i internetowy portal, dający dostęp do ponad 1100 drogowych kamer. Dzięki nim można szybko i łatwo sprawdzić, jak wyglądają warunki na danej trasie.

Strona internetowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to kopalnia informacji przydatnych każdemu kierowcy. Poza komunikatami dotyczącymi remontów, wypadków czy planowanych objazdów znajdziemy tam również planowane inwestycje oraz mapę miejsc obsługi podróżnych.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że GDDKiA oferuje również bieżące wsparcie kierowców "na żywo". Można je zdobyć telefoniczne, za pośrednictwem infolinii, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Można również wirtualne. Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi oferowanych przez GDDKiA jest interaktywna mapa dostępna pod linkiem: https://www.gddkia.gov.pl/pl/4312/Mapa-kamer-monitorujacych. Narzędzie pozwala zapoznać się z bieżącymi zdarzeniami drogowymi i lokalnymi utrudnieniami. Daje też dostęp do obrazu z każdej działającej kamery drogowej.

Tak wygląda mapa kamer drogowych na polskich drogach.
Tak wygląda mapa kamer drogowych na polskich drogach.© fot. Zrzut ekranu ze strony internetowej GDDKiA

Wystarczy kliknąć symbol kamery po prawej stronie, by uzyskać dostęp do urządzeń zamontowanych na kluczowych drogach. Narzędzie to pozwala lepiej zapoznać się z warunkami na danej trasie i efektywniej zaplanować ewentualną podróż.

Po zaznaczeniu odpowiednich opcji możemy też uzyskać dodatkowe informacje, np. mapę tras, na których aktualnie jest ślisko, a także mapę zdarzeń drogowych. To bez wątpienia przydatne rozwiązanie, o którym warto pamiętać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)