Polscy kierowcy cenią jakość i… lokalne marki

Źródło zdjęć: © materiały partnera

17.10.2023 10:23

Co decyduje o tym, że tankujemy na tej, a nie innej stacji paliw? Cena paliwa – owszem, ale też pewność, że do baku wlewamy dobre paliwo. Liczą się również estetyka i funkcjonalność stacji. Oto odpowiedź na pytanie, dlaczego coraz więcej niezależnych stacji paliwowych decyduje się przystąpić do Programu Paliwa BAQ, realizowanego przez spółkę ORLEN Paliwa.

Program Paliwa BAQ: formuła, która się sprawdza

Zacznijmy od tego, czym jest Program Paliwa BAQ. Jest on adresowany do właścicieli niezależnych stacji, którzy nie chcą odsprzedawać biznesu rynkowym liderom ani decydować się na model franczyzowy. Pragną zachować rozpoznawalną na lokalnym rynku markę, na którą zresztą od wielu lat pracowali, oraz dostarczać stałym klientom produkty paliwowe spełniające najwyższe europejskie standardy. Zależy im także na przyciągnięciu nowych kierowców, dzięki współpracy z wieloletnim liderem na rynku petrochemicznym. ORLEN Paliwa daje dostęp do najlepszego w Polsce paliw (co potwierdza opinia kierowców), daje wsparcie doradcze i marketingowe, a w segmencie Paliwa BAQ Premium – również estetyczny, ujednolicony branding. Właściciele stacji zachowują niezależność i zyskują dobry punkt wyjścia do umacniania swojej pozycji na lokalnym rynku.

Jak widać – to się sprawdza. Z miesiąca na miesiąc rośnie bowiem liczba niezależnych stacji paliwowych, które decydują się przystąpić do Programu Paliwa BAQ. Od 2013 roku dołączyło do niego niemal 500 niezależnych stacji z całej Polski. W zeszłym roku został uruchomiony nowy poziom współpracy w ramach Programu – BAQ Premium, oferujący m. in. pełen branding, z którego korzysta już ponad 60 stacji. Program Paliwa BAQ to formuła win-win, w którym zyskują wszystkie strony: klienci detaliczni, niezależne stacje i dostawca paliwa.

Polacy doceniają rodzime marki

Świadomość konsumentów stale wzrasta. Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że decyzje zakupowe mają wpływ na kondycję krajowej gospodarki i PKB. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ASM Research Solutions Strategy na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, aż 78,3% ankietowanych, mając możliwość wyboru, deklaruje zakup produktów lub wybór usług polskiego pochodzenia. Doceniamy polskie marki, również te lokalne.

- Sukces naszej oferty opiera się na sile polskich marek – zarówno marki ORLEN, jak i rozpoznawalnych lokalnie i wiarygodnych dla kierowców marek niezależnych stacji. Nasza świadomość jako konsumentów stale rośnie. Dlatego tak istotne jest, abyśmy mieli pewność, że kupowany przez nas produkt spełnia najwyższe standardy. A jak wiadomo, nasza pewność to jednocześnie większe zyski dla właścicieli, którzy nierzadko latami pracowali nad rozwojem własnej marki. Dzięki temu mogą skutecznie konkurować na lokalnym rynku – podkreśla Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Jakość i cena – najważniejsza dla kierowców

Program Paliwa BAQ Premium, zainicjowany w 2022 roku, gwarantuje uczestnikom otrzymanie od spółki ORLEN Paliwa profesjonalnego wsparcia biznesowego i marketingowego, w tym elementów estetycznego zewnętrznego brandingu, których projekt oraz zakres wizualizacji jest indywidualnie dostosowywany do każdej ze stacji. Pozwalają one klientom na pierwszy rzut oka rozpoznać obiekty, oferujące produkty sygnowane logo "Paliwa BAQ. Jakość Grupy ORLEN". Tego rodzaju oznakowania umieszczane są m.in. na wiacie czy każdym z dystrybutorów. Stacje, które zdecydowały się dołączyć do Programu na poziomie Premium to obiekty usytuowane w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Do tej pory na jego wybór zdecydowało się już ponad 60 właścicieli, a liczba ta wzrośnie do końca roku.

- Tankowanie paliwa niesprawdzonej jakości to ryzyko m.in. blokowania filtrów, uszkodzenia pompy i świec zapłonowych, może też doprowadzić do niekontrolowanego zapłonu silnika. Chcę, by moi klienci mieli pewność, że kupują najlepsze produkty w dobrej cenie – mówi Maciej Koźbiał, właściciel stacji CAR-MAX, uczestniczącej w Programie Paliwa BAQ Premium. – I to zapewnia nam solidny, znany na rynku partner - ORLEN Paliwa, oferując nie tylko produkty paliwowe najwyższej jakości, ale również branding sygnowany znakiem "Paliwa BAQ. Jakość Grupy ORLEN", co stanowi ważną przewagę marketingową.

Jak rozpoznać stację, która działa w ramach Programu Paliwa BAQ Premium? Już z daleka dostrzegany jest napis Paliwa BAQ na otoku wiaty – z podświetleniem LED. Napis tej treści znajdziemy również na pylonie cenowym i między innymi na zbiornikach LPG. Jak widać na załączonym zdjęciu – nie sposób przeoczyć stacji biorącej udział w Programie Paliwa BAQ na poziomie Premium.

Synergia opłacalna dla obu stron

- Właściciele niezależnych stacji paliw mówią nam, co z punktu widzenia ich klientów jest najważniejsze. Są to trzy elementy: dobra i szybka obsługa, estetyczny wygląd stacji oraz gwarancja, że do baku tankowane jest paliwo dobrej jakości. My, dzięki Programowi Paliwa BAQ Premium, pomagamy spełnić te dwa ostatnie warunki – podkreśla Janusz Kogut.

Prezes Zarządu ORLEN Paliwa przekonuje, że Program ma potencjał. Jak podkreśla, segment niezależnych stacji jest w Polsce wyjątkowo silny.

- Trzydzieści procent wszystkich stacji paliwowych w naszym kraju to stacje niezależne. My oferujemy im możliwość utrzymania tej niezależności, a przy tym dajemy narzędzia do skutecznego poszerzania grona klientów – mówi Prezes Zarządu Janusz Kogut.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie