Policja kupiła nieoznakowane toyoty z automatem i niezłym wyposażeniem

Policja kupiła nieoznakowane toyoty z automatem i niezłym wyposażeniem

Land Cruiser powinien świetnie sprawdzać się podczas patroli w trudnych warunkach.
Land Cruiser powinien świetnie sprawdzać się podczas patroli w trudnych warunkach.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
19.09.2019 08:47, aktualizacja: 22.03.2023 18:02

Komenda Główna Policji sukcesywnie rozbudowuje flotę swoich pojazdów. Jeszcze w tym roku dołączą do niej nowe, nieoznakowane pojazdy terenowe o wartości ponad 4 milionów złotych. Co ciekawe, do przetargu przystąpiła tylko jedna marka. Jest nią japońska Toyota.

21 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser trafi w ręce policji jeszcze w 2019 roku, ponieważ termin realizacji zamówienia ustalono na 29 listopada 2019 roku. Konkurencja nie była zbyt duża. Do przetargu nie przystąpił nikt poza Toyotą, a ostateczny wybór rozstrzygnięto pomiędzy trzema autoryzowanymi dealerami z Katowic, Siedlec i Zabrza. Każdy z nich zaproponował ten sam model w identycznej specyfikacji. Ostatecznie jednak zdecydowano się na katowicki salon marki, który zaoferował najlepsze warunki finansowe.

Każda z 21 Toyot Land Cruiser z 2,8-litrowym dieslem o mocy 177 KM oraz automatyczną skrzynią biegów będzie kosztowała podatników średnio 193 tysiące złotych. Auto spełnia wszystkie wymagania rozpisane w przetargu, wliczając w to wyposażenie, które jak na radiowóz jest całkiem bogate. Na pokładzie znajdziemy m.in ksenonowe reflektory, kamerę cofania, wielofunkcyjną kierownicę, automatyczną klimatyzację, radio z Bluetooth i ciemną tapicerkę.

W warunkach przetargu uwzględniono też m.in. prędkość maksymalną pojazdu, która nie powinna być niższa niż 170 km/h. Land Cruiser spełnia ten warunek, rozpędzając się do 175 km/h. Setkę osiąga natomiast w 12,7 sekundy, a według zapewnień producenta, spala średnio 10,4 litra oleju napędowego na 100 km.

Obraz
© mat.prasowe

Terenowe Toyoty zostaną oczywiście doposażone w niezbędny sprzęt taki jak dodatkowe anteny i radiotelefon. Nie zabraknie również policyjnego oświetlenia, które z racji cywilnego charakteru nieoznakowanego radiowozu zostaną zakamuflowane. Pierwszych patroli z udziałem nowych pojazdów powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)