Podwyżki na A2. Kierowcy zapłacą więcej pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem

Podwyżki na A2. Kierowcy zapłacą więcej pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem12.02.2021 12:01
Sprawa dotyka trzech odcinków po 50 km każdy
Sprawa dotyka trzech odcinków po 50 km każdy
Źródło zdjęć: © Karol Serewis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Od 15 lutego 2021 roku kierowcy podróżujący autostradą A2 pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem zapłacą więcej za przejazd. Przedstawiciele obiektu mówią o rosnących kosztach utrzymania autostrady. Pozostałe odcinki nie zostaną objęte podwyżką.

Złotówkę więcej zapłacą kierowcy pojazdów osobowych, którzy wybiorą się na którykolwiek z trzech 50-kilometrowych odcinków pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem. Stawka wzrośnie od 15 lutego 2021 roku, dokładniej od godziny 6 rano.

Stawka za przejazd dla samochodów osobowych będzie wynosić 23 zł. Cięższe pojazdy „na bliźniakach” zapłacą 34 zł, pojazdy samochodowe o trzech osiach podpadają pod kwotę 52 zł, kierowcy trzyosiowych aut z przyczepą zapłacą 80 zł, a pojazdy ponadnormatywne zostały objęte kwotą 230 zł. Podane stawki zawierają podatek VAT (odcinki koncesyjne są nim objęte, w przeciwieństwie do publicznych autostrad).

Koszt przejazdu autostradą od Świecka do Nowego Tomyśla pozostaje bez zmian. Kierowcy pojazdów osobowych płacą 18 zł za przejechanie 106 km.

Jak informują przedstawiciele autostrady, na ceny przejazdu wpływają realne koszty utrzymania, koszty obsługi kredytów, jak i również presja inflacyjna. Wzrost cen detalicznych w Polsce wyniósł w 2020 roku 3,4 proc i był najwyższy w całej Unii Europejskiej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)