Pierwszy w Polsce salon samochodów poleasingowych – możesz wybierać spośród oferty 320 samochodów używanych

Pierwszy w Polsce salon samochodów poleasingowych – możesz wybierać spośród oferty 320 samochodów używanych

Pierwszy w Polsce salon samochodów poleasingowych – możesz wybierać spośród oferty 320 samochodów używanych
Marcin Łobodziński
17.12.2015 14:56, aktualizacja: 02.10.2022 08:57

W Warszawie otwarto największy w Polsce profesjonalny salon sprzedaży aut poleasingowych. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

LeasePlan Corporation NV to jedna z największych firm branży CFM i lider rynku wynajmu długoterminowego, który działa w 32 krajach i ma w swojej globalnej flocie 1,5 miliona samochodów. W naszym kraju obsługuje około tysiąca firm, zarządzając flotą 25 tys. aut. Jak wiadomo, klienci nie zawsze odkupują używane wcześniej samochody, zazwyczaj się ich pozbywając. Dzięki temu na rynek wtórny rocznie trafiają tysiące samochodów kupionych, użytkowanych i serwisowanych w Polsce. Wychodząc naprzeciw klientom indywidualnym, szukającym takiego auta, LeasePlan otwiera w Warszawie salon samochodów poleasingowych.

Co wyróżnia Salon Aut Poleasingowych LeasePlan na tle innych miejsc, gdzie można kupić samochód używany? Przede wszystkim jest to obiekt, gdzie każda osoba szukająca samochodu używanego dla siebie będzie miała bardzo szeroką ofertę aut osobowych i dostawczych do 3,5 tony, regularnie serwisowanych, z pełną historią użytkowania i kompletem dokumentów. Na miejscu do wyboru będzie 11 firm ubezpieczeniowych oraz wszystkie możliwe formy finansowania zakupu z leasingiem włącznie. LeasePlan wychodzi z założenia, że klienci samochodów używanych mają nie tylko podobne oczekiwania jak klienci odwiedzający polskich dilerów nowych samochodów, ale powinni mieć również takie same prawa i być traktowani w ten sam sposób. W salonie samochodów używanych będą mieli do wyboru nie tylko auta różnych klas, ale także zupełnie różnych marek – od flotowego Hyundaia i20 po prezesowskie BMW serii 5.

Marcin Woźniak:

W naszej ofercie znajdują się auta z każdego segmentu i na każdą kieszeń w wieku od 1 do 5 lat, w cenie już od kilkunastu tysięcy złotych. Zarządzając parkiem ponad 25 tysięcy pojazdów co roku dokonujemy zakup nowych aut, które średnio po 36 miesiącach kontaktu wracają na rynek. Teraz są one dostępne dla każdego, można je obejrzeć zarówno w salonie, jak i na dedykowanym portalu SalonLeasePlan.pl.

Salonu Aut Poleasingowych LeasePlan mieści się przy ul. Malowniczej 29 w Warszawie i ma ponad 12 200 m2 powierzchni w tym 3 700 m2 salonu z możliwością ekspozycji nawet do 70 aut i zewnętrznym terenem ekspozycyjnym dla 250 pojazdów. Całość składa się na liczbę 320 samochodów w stałej sprzedaży. Na miejscu znajdują się również myjnia, stanowisko do przeglądów, kawiarnia i plac zabaw dla dzieci. Takie warunki i komfort zapewniały do tej pory jedynie salony nowych samochodów.

Jeżeli Salon Aut Poleasingowych odniesie sukces w Warszawie, to LeasePlan nie wyklucza stworzenia podobnych obiektów w innych, dużych miastach Polski. Powstawianie takich miejsc może świadczyć o dojrzałości rynku samochodów używanych w Polsce, który ma szansę wyjść z poziomu giełdy i handlarza do poziomu profesjonalnych salonów sprzedaży. Ponadto klienci widzą coraz wyższą wartość aut młodych rocznikowo i zadbanych, choć niższej klasy, które w perspektywie czasu nie przynoszą takich wydatków jak starsze auta wyższej klasy, ale sprowadzone i o niepewnej historii.

Warto odnotować, że polska branża leasingowa dzięki 13,2 proc. dynamice oraz 5,7 mld euro wartości transakcji, awansowała w tym roku na szóste miejsce i znalazła się w gronie największych rynków obok Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Szwecji.

Mieczysław Woźniak:

Awans polskiej branży leasingowej do grupy sześciu największych rynków w Europie, świadczy o jej rosnącym znaczeniu. Firmy leasingowe od lat wspierają inwestycje polskich przedsiębiorców, w szczególności małych i średnich firm, zapewniając im dostęp do finansowania zewnętrznego. Leasing jest jednym z głównych źródeł finansowania inwestycji MŚP, które w Europie wypracowują blisko 60 proc. wartości dodanej w sektorze przedsiębiorstw niefinansowych. Uważam, że wzrost inwestycji w sposób naturalny będzie sfinansowany przy udziale leasingu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)