Pastor Maldonado - kolejny debiutant w F1

Pastor Maldonado - kolejny debiutant w F1

Pastor Maldonado
Pastor Maldonado
Bartosz Pokrzywiński
02.12.2010 19:45, aktualizacja: 13.10.2022 13:50

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami tegoroczny mistrz serii GP2, Pastor Maldonado, zadebiutuje w przyszłym sezonie w Formule 1. Kogo zastąpi 25-latek z Wenezueli?

Pastor Maldonado w 2003 roku zadebiutował w Formule Renault. Już w pierwszym sezonie Pastor zdobył tam tytuł mistrzowski. Później była włoska F3000, World Series by Renault, Formuła 3,5, a od 2007 roku kierowca dostał się do serii GP2, czyli wyścigowego przedsionka Formuły 1. W sezonie 2010 udało mu się zdobyć tytuł mistrzowski, co zagwarantowało mu posezonowe testy w Abu Zabi dla Williamsa.

Wczoraj, kilka tygodni po zakończeniu posezonowych testów, Frank Williams ogłosił, że w przyszłym sezonie Pastor będzie partnerem zespołowym Rubensa Barrichello.

Czuję się zaszczycony, że Williams wybrał mnie jako jednego z kierowców wyścigowych. To wspaniały sposób na zakończenie tego niesamowitego dla mnie roku. Testowałem z zespołem w Abu Zabi, ale nie mogę się doczekać właściwej pracy, która pozwoli mi wejść w przyszły sezon w możliwie najlepszej formie. Dam z siebie zimą wszystko, żeby się przygotować. Wiem, że ekipa ciężko pracuje, żeby przyszły sezon był udany.

Pastor zastąpi Nico Hulkenberga, który w tym roku debiutował w Williamsie. Oczywiście podobnie jak w przypadku Witalija Pietrowa czy Sergio Pereza Mendozy, w grę wchodzą również spore pieniądze. Maldonado otrzymuje wsparcie finansowe również od swojego kraju - w Formule 1 nie było kierowcy z Wenezueli od niemal 30 lat.

Źródło: F1.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)