Nowe Audi TT (2015) - zdjęcia wnętrza [aktualizacja]

Nowe Audi TT (2015) - zdjęcia wnętrza [aktualizacja]

Audi TT
Audi TT
Bartosz Pokrzywiński
09.01.2014 13:46, aktualizacja: 08.10.2022 09:48

Audi rozpoczęło prezentację nowej, trzeciej już generacji modelu TT. Najpierw ujrzeliśmy zdjęcia wnętrza.

Producent z Ingolstadt nie zamierza przestać szastać modelami. Tym razem jednak nie chodzi o nowy segment, tylko o przedstawienie następcy modelu TT. Pierwsza generacja Audi TT, czyli ta zbudowana na podwoziu Golfa, powstała dlatego, że mogła powstać.

Druga była już czymś całkowicie niezależnym, a w topowej wersji TT RS okazała się piekielnie szybkim autem, które na prostej drodze utarło nosa niejednemu właścicielowi Porsche. Teraz Audi przygotowuje się do wypuszczenia na rynek trzeciej generacji TT. Na razie zaprezentowało zdjęcia wnętrza.

Audi TT
Audi TT

Nowocześnie, sportowo, minimalistycznie, z delikatnym akcentem w stylu retro - tak najtrafniej można je opisać. Uwagę zwraca kierownica z wyraźnie wystającym logo producenta. Nic specjalnego, ale przyciski funkcyjne oraz centralna część nabrały trochę innych kształtów.

Deska rozdzielcza jest inspirowana nowym Audi A3 z charakterystyczną konsolą środkową, wyraźnie oddzielającą się od tunelu pomiędzy fotelami. Dziwnie wygląda wystający, stosunkowo długi drążek zmiany biegów. Nie przywodzi on na myśl auta o charakterze sportowym.

Audi TT
Audi TT

Największym bajerem są dysze nawiewów, które od pewnego czasu znajdują się w centrum zainteresowania stylistów oraz inżynierów pracujących dla marki z Ingolstadt. Teraz przypominają one silniki odrzutowe, a w centralnych miejscach umieszczono wyświetlacze z temperaturą. To wszystko?

Oczywiście, że nie. Pomijając nowe fotele oraz samą stylistykę deski rozdzielczej, warto wspomnieć o ogromnym wyświetlaczu TFT mierzącym 12,3 cali średnicy. To na niego Audi chce przenieść wszelkie informacje potrzebne kierowcy podczas jazdy. Wiadomo coś więcej?

Na razie nie. Niestety, marka nie chwali się oficjalnie informacjami dotyczącymi konstrukcji czy jednostek napędowych, pozostają nam więc jedynie domysły.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

[aktualizacja 9 stycznia]

W sieci ukazały się nowe informacje dotyczące nowości przywiezionych przez Audi na targi Consumer Electronics Show. Poza deską rozdzielczą nowego Audi TT producent z Ingolstadt w skrócie opisał także możliwości unowocześnionego systemu MMI.

Audi MMI
Audi MMI

Zgodnie z oczekiwaniami Audi dąży do tego, by przenieść wyświetlacz ze środka konsoli na tablicę zegarów, która w przypadku TT jest jednym wielkim ekranem TFT. Będą na nim wyświetlane wszelkie możliwe informacje, łącznie z nawigacją, ustawieniami zawieszenia czy obsługą samochodowego systemu audio.

Kolejną zmianą jest udoskonalenie multifunkcyjnego pokrętła z panelem dotykowym, który teraz obsługuje także gesty oraz współpracuje ze smartfonami. Co więcej, Niemcy mają wkrótce zastąpić cztery przyciski wokół pokrętła dwoma lepiej przemyślanymi. Czekamy na więcej szczegółów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)