Na tych stacjach światła sprawdzisz za darmo. Mamy listę

Na tych stacjach światła sprawdzisz za darmo. Mamy listę

Kontrola ustawienia świateł
Kontrola ustawienia świateł
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
25.10.2019 10:23, aktualizacja: 22.03.2023 17:35

W sobotę, 26 października zorganizowano na wybranych stacjach diagnostycznych możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł i ich ewentualną korektę w ramach akcji "Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo". Policja podaje listę takich stacji.

Kampania "Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo", która potrwa do 15 grudnia, to nie tylko prewencyjne kontrole oświetlenia pojazdu, ale także bezpłatne badania. Można podjechać na jedną ze stacji diagnostycznych i zlecić diagnoście kontrolę oraz regulację świateł. Listę stacji, które biorą udział w kampanii, opublikowała Komenda Główna Policji.

Lista stacji z bezpłatną kontrolą oświetlenia

Pełną listę stacji, na których organizowane są bezpłatne kontrole oświetlenia można znaleźć w pliku do pobrania. Również aplikacja Yanosik oferuje funkcję poprowadzenia kierowcy do najbliższej stacji diagnostycznej, w której można poddać swój pojazd takiej kontroli.

W najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli stanu oświetlenia w ich pojazdach. Jeśli ten będzie budził zastrzeżenia, policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować na powtórne badania techniczne. W skrajnych przypadkach takie spotkanie może zakończyć się także 500-złotowym mandatem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)