Minister twierdzi, że podnoszenie akcyzy to zły pomysł: "Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto"

Paweł Szefernaker wiceminister MSWiA właściwy ds. administracji publicznej opublikował na swoim Twitterze wpis przeciwko słowom (deklaracjom?) minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, w którym stanowczo skrytykował pomysł podniesienia akcyzy na auta używane.

Polaków stać na nowe auto, więc akcyzy podnosić nie trzebaPolaków stać na nowe auto, więc akcyzy podnosić nie trzeba
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński

"...uważam, że podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł"! - pisze na swoim Twitterze Paweł Szefernaker.

Wiceminister MSWiA uważa, że "dzięki rządom PiS" coraz większą grupę Polaków stać na nowe auta. Zasadniczo potwierdzają to statystyki - klienci indywidualni zarejestrowali o 10,5 proc. więcej samochodów w roku 2019 niż w 2018. Dane na temat br. nie są porównywalne ze względu na lockdown.

Niestety wiceminister spotkał się z krytyką w komentarzach, gdzie wytykane są słowa "dzięki rządom PiS" oraz to, że myli sie odnośnie majętności Polaków - komentujący uważają, że wiele osób na nowe auto nie stać.

Przypomnę tylko, że nowe auto można kupić w Polsce za ok. 40 tys. zł i jest to już dla wielu kwota zaporowa. A mówimy o skrajnie ubogim samochodzie najniższej klasy. Za przyzwoite auto miejskie trzeba zapłacić minimum 50 tys. zł. Kompakty, którymi najchętniej Polacy wyjeżdżają z komisów, to wydatek w salonie na poziomie ok. 70 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE