Miasto w Kalifornii ma dość nielegalnych pokazów. Będzie konfiskować auta

Miasto w Kalifornii ma dość nielegalnych pokazów. Będzie konfiskować auta

Wypadek policja kogut policyjny noc
Wypadek policja kogut policyjny noc
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
Kamil Niewiński
13.05.2023 12:41

Pico Rivera, miasto na obrzeżach aglomeracji Los Angeles, sięgnęło po duży kaliber w walce z nielegalnymi pokazami samochodowymi. Nowe prawo daje możliwość konfiskowania przez tamtejszą policję samochodów osób biorących udział w takich wydarzeniach.

Walka z pokazami samochodowymi na świeżym powietrzu zdecydowanie jest dość nierówna. W wielu przypadkach uzyskanie pozwoleń na organizację takich wydarzeń jest po prostu niewykonalne, a ludzie próbują sobie radzić na inne, niezgodne z prawem sposoby. Władze miasteczka Pico Rivera w Kalifornii sięgnęły po bardzo radykalne rozwiązania, by ukrócić ten proceder.

Jak podaje portal The Drive, rada miasta uchwaliła nowe przepisy, które dają policji naprawdę mocne narzędzia do radzenia sobie z osobami organizującymi nielegalne uliczne pokazy. Od tej pory uczestnicy takich spotkań mogą nawet stracić samochód. Konfiskata aut za łamanie przepisów to jednak kwestia delikatna – z tym tematem przecież jeszcze niedawno mierzyliśmy się na własnym podwórku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, oberwać się może również widzom takich wydarzeń. Każdy obserwujący w odległości 500 stóp, czyli około 150 metrów, może otrzymać mandat w wysokości nawet 2 000 dolarów. Problem z takimi pokazami jest w Ameryce spory, a wieści o ofiarach śmiertelnych podczas podobnych wydarzeń wcale nie są rzadkie, stąd właśnie tak radykalne rozwiązania proponowane przez władze.

Proponowane rozporządzenie zapewni miastu dodatkowe narzędzia do rozwiązania problemu nielegalnych pokazów na ulicach i powstrzymywania takich działań. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwo ulic w Pico Rivera dla wszystkich. Podejmując te działania, wysyłamy mocny sygnał, że nielegalne pokazy samochodowe nie będą w Pico Rivera tolerowane, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mieszkańców i gości są dla Rady Miejskiej najważniejsze.

John Garciaradny miasta Pico Rivera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)